Gerdab.IR | گرداب

امکان انجام تراکنش‌های رمزارزی در واتساپ

امکان انجام تراکنش‌های رمزارزی در واتساپ
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۴۰۰

استفان کاسریل، مدیر نووی (Novi) در توییتی اعلام کرد این برنامه آزمایشی به روی شمار محدودی از افراد در آمریکا گشوده شده است. او اعلام کرد که استفاده از نووی حریم خصوصی پیام‌ها و تماس‌های شخصی واتساپ را تغییر نمی‌دهد.

به گزارش گرداب - واتساپ که محصولی از شرکت متا است، فناوری تراکنش رمزارز را مستقیما از طریق کیف پول نووی در داخل برنامه پیاده‌سازی کرده است. طبق تصاویری که مدیرعامل نووی، استفان کاسریل، به اشتراک گذاشته است، کاربران می‌توانند تعداد وجوهی را که می‌خواهند ارسال کنند انتخاب کرده و تراکنش را مستقیما در گفتگو با گیرنده تأیید کنند.

برای واتساپ، ارسال پول تقریبا به راحتی ارسال یک پیام است و کاربران نیازی ندارند از این اپلیکیشن خارج شوند. هم‌چنین این راه راحتی برای ارسال پول بدون پرداخت کارمزد است.

امکان انجام تراکنش‌های رمزارزی در واتساپ

برای این منظور کاربران باید مخاطبی که قصد دارند به وی پول ارسال کنند را در واتساپ پیدا کرده و آیکن گیره کاغذی در اندروید یا آیکن پلاس در iOS را در قسمت نوار متن زده، پرداخت را انتخاب کنند و سپس دستورالعمل نحوه ورود به حساب نووی را دنبال کنند.

این قابلیت در حال آزمایش است و برخی از کاربران در آمریکا به آن دسترسی دارند. به گفته مدیرعامل کیف پول نووی، این کیف پول سیاست حفظ حریم خصوصی فعلی واتساپ را تغییر نمی‌دهد.

متا که قبلا با نام فیسبوک شناخته می‌شد، قصد داشت تا رمزارز اختصاصی خود را راه‌اندازی کند، اما به دلیل نگرانی‌های نظارتی، برنامه‌های خود را متوقف کرد. از آن زمان، برای مدت طولانی روی راه‌اندازی تراکنش‌های رمزارز در داخل برنامه‌های خود کار کرده است.
منبع:
U.Today