Gerdab.IR | گرداب

غیبت آمازون، فیس بوک و توئیتر در CES به دلیل شیوع امیکرون

غیبت آمازون، فیس بوک و توئیتر در CES به دلیل شیوع امیکرون
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۴۰۰

آمازون، متا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک)، توئیتر و پینترست همگی اعلام کردند به دلیل شیوع سویه امیکرون ویروس کرونا ماه آینده در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی (CES) شرکت نمی‌کنند.

به گزارش گرداب، آمازون و واحد رینگ آن (تولید کننده سیستم خانه هوشمند این شرکت) اعلام کردند به دلیل تغییر سریع وضعیت و عدم قطعیت درباره ویروس امیکرون در CES حضور نخواهند داشت.

تی موبایل اپراتور مخابراتی و اسپانسر کنفرانس نیز اعلام کرد اکثر نیروهایش در این نمایشگاه حضور نخواهند داشت و مدیر ارشد اجرایی شرکت نیز به طور حضوری یا مجازی سخنرانی نخواهد کرد.

این درحالی است که برخی از شرکت‌های بزرگ دیگر نیز تصمیم ندارند در این گردهمایی حضور یابند.

همچنین قرار بود برخی از کارمندان توئیتر در پنل‌های این نمایشگاه حاضر شوند. اما توئیتر و فیس بوک اعلام کردند اکنون مشغول بررسی امکان حضور مجازی در این رویداد هستند.

از سوی دیگر برخی از شرکت‌ها از جمله کوالکام، سونی، گوگل و واحد وایمو آن (تولید کننده خودروی خودران) اعلام کرده اند همچنان در نمایشگاه حاضر می‌شوند و سخت افزار‌های جدیدشان را نمایش می‌دهند یا جلساتی برگزار می‌کنند.

جنرال موتورز نیز اعلام کرد «مری بارا» مدیر ارشد اجرایی شرکت قرار است در این مراسم از وانت برقی «سیلورادو» رونمایی کند و در کنفرانسی حضوری درباره استراژی‌های آن سخنرانی کند.

شرکت‌های دیگر از مدت‌ها قبل تصمیم داشتند به طور مجازی در نمایشگاه حاضر شوند که یکی از آن‌ها انویدیا است. قرار است دو مدیر ارشد اجرایی این تراشه ساز سخنرانی‌هایی ویدئویی انجام دهند.

نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی در گذشته بیش از ۱۸۰ هزار بازدید کننده از سراسر جهان را به خود جذب می‌کرد و به عنوان محلی برای نمایش روند‌ها وگجت‌های جدید صنعت فناوری به حساب می‌آمد.