Gerdab.IR | گرداب

۵ برابر شدن موقعیت‌های شغلی حوزه کریپتو در آمریکا

۵ برابر شدن موقعیت‌های شغلی حوزه کریپتو در آمریکا
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۴۰۰

لینکدین، بزرگترین شبکه اجتماعی فعال در حوزه کاریابی و معرفی کسب‌وکار، گفته تقاضای شرکت‌ها برای استخدام افراد در موقعیت‌های شغلی مرتبط با ارز‌های دیجیتال، در طول یک سال گذشته ۳۹۵ درصد رشد کرده است. ظاهراً بیشتر این آگهی‌ها با هدف استخدام برنامه‌نویس بلاکچین منتشر شده‌اند.

به گزارش گرداب، برطبق گزارش لینکدین موقعیت‌های شغلی مربوط به ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ تقریبا ۵ برابر سال بوده است. در این پژوهش لینکدین آمده است که:

مطالب منتشرشده در حوزه شغلی که شامل عباراتی مانند «بیتکوین»، «اتریوم»، «بلاکچین» و «رمزارز» بودند، افزایش ۳۹۵ درصدی در آمریکا از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ داشته‌اند. به‌طور کلی در صنعت فناوری، اما تنها افزایش ۹۵ درصدی مشاغل درخواستی را شاهد بودیم.

 بیشتر درخواست‌های اشتغال برای موقعیت‌های نرم‌افزاری و مالی بوده است. اما لینکدین همچنین تاکید کرده که تقاضا برای افراد متخصص در خدماتی مانند مشاوره اقتصادی و حسابداری نیز همانند مدیریت کارکنان و متخصصان سخت‌افزار رایانه افزایش داشته است.

 بعضی از رایج‌ترین این مشاغل فهرست شده توسعه‌دهندگان بلاکچین و مهندسان بلاکچین بوده است.

 در ایالات متحده سان‌فرانسیکو، آستین در تگزاس، نیویورک، میامی و دنور حوزه‌هایی هستند که بیشترین تقاضای شغلی در حوزه کریپتو را داشته‌اند.

منبع: کوین‌دسک