Gerdab.IR | گرداب

در طی ۵ سال مردم جامائیکا از رمزارز ملی استفاده خواهند کرد

در طی ۵ سال مردم جامائیکا از رمزارز ملی استفاده خواهند کرد
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۴۰۰

جامائیکا تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، ارز دیجیتال بانک مرکزی را راه‌اندازی و در سراسر کشور عرضه خواهد کرد.

به گزارش گرداب، بانک مرکزی جامائیکا، آزمایش اولیه ارائه ارز دیجیتال خود را در اوایل ژانویه ۲۰۲۲ با موفقیت به اتمام رساند. پس از انجام آزمایشات نخست وزیر این کشور، اندرو هولنس، با اطمینان درباره پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی در کشور صحبت کرد.

به نظر او، اکثریت جمعیت جامائیکا سریعا از این روش جدید استقبال خواهند کرد و پیش‌بینی می‌کند که تا پنج سال آینده، بیش از ۷۰% از مردم از ارز دیجیتال بانک مرکزی استفاده کنند. نخست وزیر جامائیکا در مصاحبه‌ای با خبرگزاری بلومبرگ بر کاهش هزینه‌های بانکی و ارائه ارز دیجیتال بانک مرکزی تأکید کرد و افزود که به دلیل قابل ردیابی بودن این نوع ارز دیجیتال، مسئولیت‌پذیری و کنترل دولت نیز تضمین خواهد شد.

ارز دیجیتال بانک مرکزی در این کشور قرار است تا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی شود و نخست وزیر به چالش‌هایی که ممکن است پیش رو باشند اشاره کرد و گفت که دولت باید به دنبال راه حلی باشد تا همه مردم امکان دسترسی به دستگاه‌های دیجیتال و اینترنت را داشته باشند.

در طی ۵ سال مردم جامائیکا از رمزارز ملی استفاده خواهند کرد

بانک مرکزی جامائیکا جزء اولین بانک‌ها در جهان است که پروژه آزمایش سراسری ارز دیجیتال بانک مرکزی را تکمیل کرده است. این بانک در ماه مارس ۲۰۲۱ با همکاری شرکت ایرلندی‌ای کارنسی مینت (eCurrency Mint) توانست تا آزمایش هشت ماهه خود را اجرا کند.

بانک، مقداری ارز دیجیتال بانک مرکزی به ارزش ۲۳۰ میلیون دلار جامائیکا (۱.۵ میلیون دلار آمریکا) به مؤسسات مالی و ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت قانونی اختصاص داده است. بانک مرکزی جامائیکا، ارز دیجیتال بانک مرکزی به ارزش یک میلیون دلار جامائیکا (۶۵۰۰ دلار آمریکا) برای کارکنان بخش بانک مرکزی و پنج میلیون دلار جامائیکا دیگر (۳۲۰۰۰ دلار) به بانک تجارت ملی که یک مؤسسه مالی بزرگ در کشور است، صادر کرد.

بانک مرکزی جامائیکا قصد دارد تا دو ارائه دهنده کیف پول جدید برای ارز دیجیتال بانک مرکزی معرفی و سپس ارز دیجیتال بانک مرکزی را به طور رسمی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ در سراسر کشور راه‌اندازی کند. این بانک هم‌چنین سعی می‌کند تا امکان انجام تراکنش بین مشتریان ارائه‌دهندگان کیف پول‌های مختلف را فراهم کند.

منبع:
کوین تلگراف