Gerdab.IR | گرداب

۳۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جهانی در حوزه ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱

۳۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جهانی در حوزه ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال و بلاکچین نسبت به سال ۲۰۲۰، ۵.۵ برابر رشد داشته و به بیش از ۳۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ رسیده است.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، شرکت بزرگ حسابداری (KPMG)، گزارشی درباره وضعیت سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال، بلاکچین و فضای فین‌تک منتشر کرد. با اشاره به سرمایه‌گذاری جهانی ۲۱۰ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۱ در حوزه فین‌تک، این شرکت اعلام کرد: «ما شاهد افزایش حجم معاملات در زیر مجموعه‌های فین‌تک، از ارز دیجیتال و بلاکچین گرفته تا امنیت سایبری و مدیریت دارایی، بودیم.

میزان سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال و بلاکچین در سال ۲۰۲۱ افزایش یافت و از ۵.۴ میلیارد دلار ثبت شده در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۳۰ میلیارد دلار رسید. افراد بیش‌تری به ارزش و اهمیت رمزارز و فناوری‌های زیربنایی آن در سیستم مالی مدرن پی بردند. به طوری که بانک‌های مرکزی در پی راه‌اندازی رمزارز ملی مانند یوان دیجیتال چین هستند».

هم‌چنین در گزارش این شرکت به رشد سرمایه‌گذاری کارآفرینی اشاره شده که در سال ۲۰۲۱ به ۱۱۵ میلیارد دلار رسیده بود. در حالی که بالاترین رقم ثبت شده تا قبل از آن، ۵۳.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ بود. این شرکت بزرگ حسابداری خود در حال سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال است.

روز دوشنبه ۱۸ بهمن، شعبه کانادایی این شرکت اعلام کرد که در بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری کرده و رمزارز‌ها را در خزانه شرکت خود ذخیره کرده است، زیرا بر این باور است که صنعت ارز دیجیتال و فناوری بلاکچین هم‌چنان رشد خواهند کرد.

منبع:
news.bitcoin