Gerdab.IR | گرداب

اعتراض کارکنان شرکت گوگل نسبت به سیاست پرداخت دستمزد

اعتراض کارکنان شرکت گوگل نسبت به سیاست پرداخت دستمزد
تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

شرکت گوگل مدعی است دستمزد بیش‌تری نسبت به محدوده دستمزد‌های بازار محلی می‌پردازد. اما این شرکت در دفتر جدید خود در دورهام، با پرداخت کردن حقوق کم‌تر نسبت به مراکز مهندسی دیگر حاشیه‌ساز شد.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، گوگل در سال ۲۰۲۱ اعلام کرده بود که یک مرکز مهندسی در مرکز شهر دورهام افتتاح خواهد کرد. تا به الان این شرکت ده‌ها کارمند را در این مرکز استخدام کرده است و قصد دارد تا هزار کارگر نیز استخدام کند.

طبق گفته خود شرکت، گوگل معمولا دستمزد بیش‌تری نسبت به محدوده دستمزد‌های بازار محلی می‌پردازد. اما این شرکت در دفتر جدید خود در دورهام، با پرداخت کردن حقوق کم‌تر نسبت به مراکز مهندسی دیگر باعث ایجاد اعتراضات داخلی شد. اتحادیه کارگران شرکت مادر گوگل، یک دادخواست داخلی علیه تصمیم گرفته شده مبنی بر پرداخت حقوق اندک به کارمندان این شرکت ارائه کرده و گفته است که کارمندان از این وضعیت ناراضی هستند.

در پاسخ به این واکنش، گوگل اعلام کرد که کاهش نرخ دستمزد به دلیل کم بودن سطح هزینه‌ها در برخی مناطق است. به گفته اتحادیه کارگران شرکت مادر گوگل، در هیوستون و دِموین آیووا نیز وضعیت پرداخت دستمزد‌ها به همین شکل است.

شرکت گوگل در سال ۲۰۲۰ به کارمندان گفته بود که اگر به مناطق ارزان‌تر و کم هزینه‌تر نقل مکان کنند، دستمزدشان کم‌تر خواهد بود. از آن زمان، بیش از ده هزار کارمند گوگل برای کار از راه دور یا انتقال به یک دفتر جدید در خواست داده‌اند که با ۸۵% درخواست‌ها موافقت شده است.

گوگل در بیانیه‌ی دیگری به تفاوت‌های موجود در پرداخت دستمزد در دفتر کارولینای شمالی نیز اشاره کرد، اما دقیقا اعلام نکرد که چه میزان دستمزد پرداخت می‌شود. شرکت اپل نیز در حال نقل مکان به این منطقه است و اعلام کرده که به طور میانگین، سالانه ۱۸۷۰۰۰ دلار حقوق پرداخت خواهد کرد.

شرکت اپل مجبور بود تا این جزئیات را به اشتراک بگذارد، زیرا در ازای استخدام حداقل سه هزار کارگر، حدود یک میلیارد دلار از بخش‌های ایالتی و محلی تشویقی دریافت کرد. در حالی که شرکت گوگل هیچ طرح تشویقی‌ای نداشت. رئیس جدید دفتر دورهام گوگل، کامالا سوبرامانیام، گفت که گوگل این شهر را به دلیل نزدیکی به دانشگاه‌های مهم و بزرگ و تعدادی از کالج‌های تاریخی متعلق به سیاه‌پوستان، انتخاب کرده است.

بر اساس گزارش یک خبرگزاری، علاوه بر کاهش دستمزد‌های پرداختی، میزان کمک هزینه خرید سهام برای کارگران در کارولینای شمالی نیز کم‌تر شده است. تحت برخی شرایط، برای کارگرانی که در دفتر آتلانتا کار می‌کنند، نرخ این کمک هزینه‌ها ممکن است ۲۵% کم‌تر باشد. طبق این گزارش، بسیاری از کارمندان قبل از این که اطلاعی از کاهش دستمزد داشته باشند به این منطقه نقل مکان کرده‌اند.
منبع:
TechXplore