Gerdab.IR | گرداب

راه اندازی اولین مرکز آموزش دانشگاهی رمزارز در کشور

راه اندازی اولین مرکز آموزش دانشگاهی رمزارز در کشور
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

نخستین مرکز آموزش دانشگاهی کشور با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و خانه بلاکچین ایران راه اندازی شد.

به گزارش گرداب، با هدف تبیین منویات مقام معظم رهبری نسبت به رشد اقتصاد دیجیتال، تحقق سیاست‌های گام دوم انقلاب، تقویت زیرساخت‌های علمی و توسعه بنگاه‌های اقتصادی و کسب و کار‌های نوین، به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه و خانه بلاکچین ایران، مراسم آغاز به کار نخستین مرکز آموزشی دانشگاهی رمز ارز کشور با حضور اساتید، کارشناسان، مدیران دانشگاه آزاد اسلامی، در سالن کنفرانس معاونت آموزش و پژوهش خانه بلاکچین ایران برپا شد.

فاضل شیرکوند معاونت آموزش و پژوهش خانه بلاک چین ایران در مراسم فوق اظهار داشت: هدف از راه اندازی تخصصی این مرکز آموزشی دانشگاهی مشترک، پرورش دانشجویان، فارغ التحصیلان و مدیران با مهارت‌های مناسب در حوزه فناوری نوین بلاکچین و رمز ارز است که در عصر جدید بتوانند نسبت به ایجاد کسب وکار‌های بلاکچینی و مدیریت فرآیند نوآوری و توسعه پایدار اقتصاد در این زمینه، اقدام نمایند.

راه اندازی اولین مرکز آموز دانشگاهی رمزارز در کشور

شیرکوند ادامه داد: بر این اساس، طی برنامه ریزی‌های انجام شده در مقطع نخست، ۳۲ واحد درسی در قالب ۸ درس نظری و یک درس عملی طراحی و اجرا خواهد شد. همچنین در فاز نخست، دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروز کوه، در جهت توانمند سازی و افزایش مهارت‌های کاربردی دانشجویان، نخستین دوره رسمی " آشنایی با رمز ارز‌ها و نحوه معامله در آن " دارای کد درس ۳۳۹۸۲ را برگزار خواهد کرد.

شایان ذکر است؛ خانه بلاکچین ایران که تنها مجموعه قانونی و دانش بنیان حوزه رمز ارز‌ها درکشور می‌باشد، در راستای گسترش عرصه آموزش و اهداف عالی، موفق به ایجاد مرکز نمایندگی انحصاری در استان خوزستان با مسوولیت علی آرمان نسب و استان آذربایجان شرقی با مسوولیت حبیب نوری شادآباد گردید.

همچنین؛ دکتر محمد رضا تنهایی اهری رییس واحد فیروزکوه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: می‌توان با جرات گفت که در دنیای امروز با ارزش‌ترین دارایی و منبع، داده و اطلاعات می‌باشد. از سوی دیگر تحلیل اطلاعات و همچنین روش‌های تحلیل می‌تواند ارزش این دارایی را چندین برابر کند.

در این راستا در ده سال اخیر شاهد ظهور مفهوم جدید از سیستم ثبت اطلاعات و گزارش بودیم که اطلاعات در آن به صورت غیر متمرکز ذخیره و آنالیز می‌شود. این روش جدید که بلاک چین نامیده شد به سرعت توانسته افق جدیدی در تعاملات در فضای مجازی ایجاد کند.

وی افزود: در این راستا بی‌شک دانشگاه آزاد اسلامی که نقش مهمی در توسعه آموزش عالی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشت. طوری که کشور در یک دهه جزو پنج کشور اول دنیا در توسعه آموزش عالی سرزمینی قرار گرفت و در حال حاضر، دانشگاه آزاد اسلامی یدک‌کش ۳۸ درصد آموزش عالی در کشور است و هر ساله بالغ بر ۳۰۰ هزار نوجوان بالای ۱۸ سال در آن وارد می‌شوند.