Gerdab.IR | گرداب

بیتکوین در روسیه ارزان‌تر و در اوکراین گران‌تر از بازار‌های جهانی است

بیتکوین در روسیه ارزان‌تر و در اوکراین گران‌تر از بازار‌های جهانی است
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

با شروع جنگ میان اوکراین و روسیه ما شاهد اهمیت پیدا کردن ارز‌های دیجیتال برای این دو کشور بوده‌ایم.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، پس از بالا گرفتن جنگ میان این دو کشور، مبادلات ارز‌های ملی با بیتکوین و سایر ارز‌های دیجیتال در این دو کشور افزایش یافته است.

در روز‌های اخیر، اما ما شاهد کاهش حجم مبادلات بیتکوین در اوکراین و افزایش حجم مبادلات در روسیه هستیم. داده‌های صرافی اوکراینی کونا، نشان می‌دهد که در روز‌های اخیر حجم مبادلات در این صرافی میان ارز‌های گریونا اوکراین و بیتکوین و همچنین استیبل‌کوین تتر و گریونا یک روند نزولی داشته است.

در روز دوشنبه، در این صرافی ۴۳۵,۳۱۷ تتر مبادله شده است، اما در ابتدای این جنگ (۲۴ فوریه) ۱.۲۵۷ میلیون دلار تتر در این صرافی مبادله شده بود. در بازار بیتکوین نیز در این صرافی گریونای به بیتکوین تبدیل‌شده، معادل ۴.۱۵ بیتکوین بوده است. در ابتدای جنگ این رقم مبادله‌شده، ۱۱.۸ بیتکوین بوده است.

با وجود این که استفاده از ارز ملی اوکراین در این صرافی کاهش یافته است، اما گران‌تر بودن قیمت استیبل‌کوین تتر، نسبت به بازار‌های جهانی، همچنان نشان‌دهنده این است که تقاضای استیبل‌کوین از سوی اوکراینی‌ها افزایش داشته است.

در صرافی بایننس، ۱ USDT یا استیبل‌کوین تتر در مبادله با گریونا اوکراین، ۱.۰۶ دلار حساب می‌شود. به‌طور مشابه بیتکوین نیز در تبادل با گریونا اوکراین گران‌تر حساب می‌شود و اوکراینی‌ها باید برای ۱ بیتکوین معادل ۴۰,۸۱۰ بیتکوین ارز کشور خود را پرداخت کنند. این رقم حداقل ۲۵۰۰ دلار گران‌تر از نرخ عادی بیتکوین در همین صرافی بایننس است.

مسئله جالب این است که وضعیت شهروندانی که روبل دارند، در این صرافی برعکس است و استیبل‌کوین تتر بر روی صرافی بایننس برای کسانی که با روبل پرداخت می‌کنند، تخفیف ویژه‌ای دارد.

به‌طور مثال شهروندان روسی برای ۱ USDT بر روی بایننس فقط نیاز به پرداخت ۰.۹۳ دلار دارند. قیمت بیتکوین نیز برای پرداخت از طریق روبل کمتر از بازار جهانی است و در زمانی که بیتکوین حدود ۳۸ هزار دلار قیمت داشته، قیمت بیتکوین برای پرداخت از طریق روبل تنها ۳۵,۳۹۸ دلار بوده است. این یک تفاوت قیمت برجسته با بازار‌های بین‌المللی را نشان می‌دهد.

منبع: cryptonews