Gerdab.IR | گرداب

ممنوع شدن شعار «مرگ بر پوتین» در پلتفرم‌های متا

ممنوع شدن شعار «مرگ بر پوتین» در پلتفرم‌های متا
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

متا پلتفرمز (مالک فیس بوک) روز گذشته اعلام کرد سیاست بازبینی محتوا در اوکراین را محدود‌تر می‌کند و اجازه انتشار پیام‌هایی با شعار مرگ بر رئیس دولت یک کشور را نمی‌دهد.

به گزارش گرداب، به نقل از رویترز، این اقدام پس از آن انجام می‌شود که این شرکت آمریکایی هفته گذشته به طور موقت اجازه داد برخی پست‌های حاوی شعار مرگ بر ولادیمیر پوتین (رییس جمهور روسیه) یا مرگ بر الکساندر لوکاشنکو (رییس جمهور بلاروس) در اینستاگرام و فیس بوک منتشر شوند. سپس متا روز جمعه اعلام کرد این تغییر موقت در سیاست محتوا فقط در اوکراین فعال است. در همان روز روسیه یک پرونده جنایی علیه این شبکه اجتماعی باز کرد.

در همین راستا نیک کلگ رییس امور جهانی متا در پستی در پلتفرم داخلی این شرکت نوشت: ما اکنون محور تمرکز را محدود کرده ایم تا به طور واضح مشخص شود تغییرات انجام شده در دستورالعمل به معنای چشم پوشی بر خشونت علیه مردم روسیه تعبیر نشود.

همچنین ما اجازه انتشار فراخوان برای قتل رییس یک دولت را مجاز نمی‌کنیم؛ بنابراین برای از بین بردن هرگونه ابهام درباره موضع مان، بیش از پیش دستورالعمل مان را شفاف سازی می‌کنیم و اجازه انتشار پیام مرگ بر رییس دولت یک کشور را در پلتفرم مان نمی‌دهیم.

او در ادامه افزود: این موارد تصمیمات سختی است. تحولات در اوکراین به سرعت اتفاق می‌افتند. ما نیز سعی داریم تمام عواقب را بررسی کنیم و به طور مرتب دستورالعمل هایمان را بررسی می‌کنیم. به گفته او این امر به معنای آن است که هیچ تغییری در سیاست‌های نفرت پراکنی در خصوص مردم روسیه ایجاد نشده است.

کلگ در این باره اظهار داشت: متا در مقابل روس هراسی می‌ایستد. ما هیچ گونه فراخوانی برای نسل کشی، پاکسازی قومی، یا هر نوع تبعیض، آزار و اذیت یا خشونت علیه روس‌ها در پلتفرم خود تحمل نمی‌کنیم.