Gerdab.IR | گرداب

توییتر با آمدن ایلان ماسک دستخوش تغییر می‌شود؟

توییتر با آمدن ایلان ماسک دستخوش تغییر می‌شود؟
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

چهره‌های راست‌گرا از مدت‌ها قبل توییتر را متهم کرده‌اند که با شادوبن (Shadow Ban) کردن آن‌ها، پست‌هایشان را از دید سایر کاربران مخفی می‌کند.

ایلان ماسک، به صورت رسمی توییتر را خرید. از زمان خرید این شبکه اجتماعی توسط ثروتمندترین فرد جهان شاهد تغییرات شاخصی در آن نبوده‌ایم، اما بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد تعداد فالوور‌های برخی حساب‌های محافظه‌کار افزایش پیدا کرده و برخی چهره‌های دموکرات محبوب مانند «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق ایالات متحده، فالوور‌های خود را از دست داده‌اند.

بر اساس داده‌ها ارائه شده توسط Social Blade که آمار شبکه‌های اجتماعی را نشان می‌دهد، دو روز پس از اعلام خرید توییتر توسط ماسک، تعداد فالوور‌های حساب‌های محافظه‌کار تقریبا ده برابر میانگین نرخ روزانه آن‌ها افزایش پیدا کرده است. در همین حال، حساب‌های لیبرال محبوب، بسیاری از دنبال‌کنندگان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش NBC News، اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا بیش از ۳۰۰ هزار دنبال کننده خود را در یک شب از دست داده است. «کیتی پری» خواننده آمریکایی نیز که سومین حساب توییتر با بیشترین میزان فالوور را دارد، پس از اعلام خبر این شبکه اجتماعی توسط ماسک، بیش از ۲۰۰ هزار دنبال‌کننده خود را از دست داد.

از سویی دیگر، «دونالد ترامپ جونیور» فرزند ترامپ، با ارسال توییت جدیدی از افزایش ۸۷ هزار فالوور خود در طول یک روز خبر داد. چهره‌های راست‌گرا از مدت‌ها قبل توییتر را متهم کرده‌اند که با شادوبن (Shadow Ban) کردن آن‌ها، پست‌هایشان را از دید سایر کاربران مخفی می‌کند. پسر رئیس جمهور سابق در توییت خود نوشت، افزایش تعداد فالوورهایش، می‌تواند به دلیل لغو ممنوعیت شادوبن او پیش از حضور مدیریت جدید در این شرکت باشد.

با این حال، بعید به نظر می‌رسد که این تغییرات در نتیجه تغییر مدیریت توییتر اعمال شده باشد، زیرا هنوز چندین ماه تا نهایی شدن این معامله زمان باقی مانده است. در عوض، به نظر می‌رسد این تغییرات، واکنشی نسبت به خرید توییتر توسط مدیرعامل تسلا باشد.

توییتر
توییتر و ایلان ماسک، دوشنبه این هفته به توافق رسیدند و از آن زمان تاکنون، ماسک همچنان درباره «آزادی بیان» این شبکه اجتماعی صحبت کرده است. او از منتقدان خود درخواست کرد که در توییتر باقی بمانند، زیرا با وجود آزادی بیان، می‌توانند انتقادات خود نسبت به او را همچنان ارسال کنند. با این وجود، خرید توییتر توسط ماسک، با واکنش‌های متفاوتی مواجه شد و بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی با آن شوخی یا ابراز نگرانی کردند.

منبع: زومیت