Gerdab.IR | گرداب

به‌روزرسانی ارز دیجیتال ملی در نیجریه

به‌روزرسانی ارز دیجیتال ملی در نیجریه
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

بانک مرکزی نیجریه ارز دیجیتال ملی خود با نام ای‌نایرا را به‌روز کرده است تا محدودیت‌های بیشتری برای ارز‌های دیجیتال در این کشور وضع شود.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، بانک مرکزی نیجریه برنامه‌های خود را برای به‌روزرسانی ارز دیجیتال ملی این کشور، اجرا کرده است. هدف از این برنامه‌ها این است که طیف وسیع‌تری از محصولات و خدمات از طریق ای‌نایرا (ارز دیجیتال ملی نیجریه) پوشش داده شود. در مقررات جدید محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ای نیز برای صنعت کریپتو وضع شده است. صنعت ارز‌های دیجیتال در این کشور به اقتصاد این کشور آسیب زده است.

ناظر بانک مرکزی باریبولوکا کویور در نشستی با هدف تقویت ای‌نایرا در این پرجمعیت‌ترین شهر این کشور، لاگوس حضور به هم رساند و چنین گفت:

«از آغاز هفته آینده قرار است کیف پول ای‌نایرا به‌روز شود که به کاربران اجازه خواهد داد تراکنش‌هایی مانند پرداخت قبض و یا حتی خرید بلیت هواپیما را از این طریق انجام دهند.

او گفته است که این به‌روزرسانی برای انجام سریع‌تر تراکنش و ترغیب افراد بیشتری به استفاده از این کیف پول انجام شده است و هیچ هزینه‌ای به همراه نخواهد داشت.

از این طریق پرداخت از طریق ارز دیجیتال ملی از پرداخت بانکی سریع‌تر خواهد شد. او اضافه کرده است که در آینده ای‌نایرا تنها راه دریافت کمک‌های معیشتی از سوی دولت خواهد بود و بر مزیت‌های پذیرش زود هنگام ارز دیجیتال ملی تاکید کرده است:

«این پروژه‌ای است که بانک مرکزی اجرا کرده تا از نظر کارآیی و ایمنی تراکنش‌هایی ایمن برای همه شهروندان کشور فراهم شود».

در طی شش سال اخیر ارزش پول این کشور، نایرا، بیش از ۲۰۹ درصد کاهش داشته است که باعث شده مردم این کشور به شدت مشتاق به سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال باشند.

به گزارش صرافی کوکوین ۳۳.۴ میلیون شهروند نیجریه مالک ارز‌های دیجیتال هستند یا در بازه شش ماهه به خرید و فروش آن اقدام کرده‌اند».

پس از انتشار ای‌نایرا در ماه اکتبر ۲۰۲۱ محدودیت‌هایی علیه ارز دیجیتال در این کشور وضع شده است. بانک مرکزی این کشور بانک‌ها را از ارائه هر نوع خدمات به صرافی‌های ارز دیجیتال منع کرده است و پیگیری‌های قضایی نیز صورت می‌گیرد. در ماه نوامبر ۲۰۲۱ بانک مرکزی دستور داد که حساب‌های دو تاجر ارز دیجیتال مسدود شود.

منبع: کوین‌تلگراف