Gerdab.IR | گرداب

اجرای برنامه آشنایی با بیتکوین در مدارس آرژانتین

اجرای برنامه آشنایی با بیتکوین در مدارس آرژانتین
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

در پروژه «بیتکوین و مدارس» که در 40 دبیرستان آرژانتین ایجاد شده است، انتظار می‌رود تا 4 هزار دانش‌آموز با اهمیت و خطرات بیتکوین آشنا شوند.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، برنامه آموزشی درباره بیتکوین در دبیرستان‌های آرژانتین در حال اجراست. این برنامه با مشارکت سازمان مردم‌نهاد «بیتکوین آرژانتین» و «Built with bitcoin» محقق شده است. این پروژه با عنوان «بیتکوین و مدارس» در بیش از 40 دبیرستان این کشور در حال اجراست.

جیمنا والونه مسئول همکاری و توسعه‌نظام‌مند سازمان مردم‌نهاد بیتکوین آرژانتین، مدیر این پروژه است. او می‌گوید: «نیاز به نوآوری روزبه‌روز بیشتر می‌شود. ما به دنبال اجرای پروژه‌ای برای کمک به کودکان هستیم تا بدانند در بلاکچین و بیتکوین چه می‌گذرد و تمرین کنند و یاد بگیرند».

او گفته است که این پروژه برای مناطق مختلف این کشور طراحی شده است و امیدوار است تعداد مدارس درگیر این پروژه بیشتر شود.

این طرح تا سال 2023 فعالیت خواهد داشت. افزون بر این گزارش چین‌آنالیسیس نشان می‌دهد که آرژانتین در میان کشورهای آمریکای لاتین در رتبه دوم پذیرش ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. رتبه نخست در اختیار ونزوئلاست.

آرژانتین در میان کشورهای جهان در رتبه دهم پذیرش قرار دارد. تورم در آرژانتین از 55 درصد عبور کرده است و همچنین سیاست‌هایی در سال 2019 در این کشور وضع شده که مبادله پزوی آرژانتین به دلار آمریکا را محدود می‌کند؛ هر فرد تنها می‌تواند ماهانه 200 دلار مبادله کند. مجموع این شرایط باعث شده است که آرژانتینی‌ها به دنبال ورود به حوزه ارزهای دیجیتال باشند و راهی برای مقابله با تورم افسارگسیخته جز ورود به بازار ارزهای دیجیتال و استیبل‌‎کوین‌ها نمی‌بینند.

والونه گفته است: «امور مالی غیرمتمرکز مزایا و منفعت‌هایی دارد که فراتر از حوزه اقتصاد کلان یک منطقه مانند آرژانتین و تورم است».

منبع: chubk