Gerdab.IR | گرداب

حساب‌های جعلی توئیتر زیر ذره‌بین دادستانی تگزاس

حساب‌های جعلی توئیتر زیر ذره‌بین دادستانی تگزاس
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

کن پکستون دادستان کل ایالت تگزاس به دلیل نگرانی‌هایی درباره گزارش‌های احتمالا اشتباه درباره تعداد بات‌ها و حساب‌های کاربری جعلی در توئیتر، تحقیقی در این شبکه اجتماعی انجام می‌دهد.

به گزارش گرداب به نقل از انگجت، پکستون در یک بیانیه خبری اعلام کرد حساب‌های کاربری نامعتبر، احتمالا به افزایش ارزش توئیتر منجر شده اند؛ بنابراین او تصمیم دارد با توجه به قانون رفتار‌های تجاری فریب دهنده این ایالت تحقیقاتی انجام دهد. قانون مذکور برای مقابله با تبلیغات، کسب وکار‌ها و کاربران گمراه کننده ایجاد شده است.

در همین راستا به توئیتر دستور داده شده اسناد ویرایش نشده مربوط به تعداد کاربران فعال خود از سال ۲۰۱۷ میلادی، حجم حساب‌های کاربری نامعتبر طی این بازه و روش‌های مورد استفاده برای محاسبه تعداد حساب‌های کاربری جعلی را ارائه کند. همچنین این شبکه اجتماعی باید مدل تبلیغاتی خود از جمله درآمدش در ایالت تگزاس را نیز به مقامات ارائه دهد.

دفتر دادستانی کل ایالت تگزاس در حالی خواهان تحقیق در توئیتر است که ایلان ماسک، مدیر ارشد اجرایی تسلا ظاهراً سعی دارد پیشنهاد خود برای خرید توییتر را لغو کند. وی چند هفته قبل ادعا کرده بود تعداد بات‌های این پلتفرم احتمالا بسیار بیشتر از مواردی است که مدیریت آن گزارش کرده است.

دادستان کل ایالت تگزاس از چند شرکت بزرگ فناوری از جمله گوگل و متا به دلیل عملکردهایشان شکایت کرده است. اما هنوز مشخص نیست پکستون تصمیم دارد علیه توئیتر شکایت کند یا خیر.