Gerdab.IR | گرداب

کاهش خرید از طریق بیتکوین در سطح جهان

کاهش خرید از طریق بیتکوین در سطح جهان
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

استفاده از بیتکوین برای پرداخت از سال ۲۰۲۰ در حال کاهش بوده است. این نتیجه‌ای است که Bitpay گرفته است و توسط نهاد‌های دیگری نیز تایید شده است.

به گزارش گرداب، برطبق آماری که Bitpay یکی از پردازشگر‌های اصلی پرداخت رمزارزها، استفاده از بیتکوین به عنوان یک ارز دیجیتال برای پرداخت به‌طور برجسته‌ای کاهش یافته است. در حالی که اغلب خرید‌هایی که با بیتکوین انجام شده است به سال ۲۰۲۰ بر‌میگردد، اکنون این تسلط کاهش یافته است و فضا را برای سایر ارزهایی، چون استیبل‌کوین‌ها باز گذاشته تا وارد حوزه پرداخت کریپتو شوند.

استفاده از بیتکوین برای پرداخت از سال ۲۰۲۰ در حال کاهش بوده است. این نتیجه‌ای است که Bitpay گرفته است و توسط نهاد‌های دیگری نیز تایید شده است. Bitpay به بلومبرگ گفته است که تسلط بیتکوین بر خرید‌ها از ۹۳ درصد در سال ۲۰۲۰ به ۶۵ درصد در سال ۲۰۲۱ رسیده است. این کاهش تقریبا یک سومی تسلط بیتکوین بر بازار فرصتی برای سایر ارز‌های دیجیتال است.

رواج استیبل‌کوین‌ها و محوبیت بعضی از کوین‌های مم در سال اخیر به حوزه پرداخت نیز رسیده است. در این گزارش توضیح داده شده است که کاربران این پلتفرم ۱۵ درصد از خرید‌ها را با اتریوم، ۱۳ درصد خرید‌ها با استیبل‌کوین‌ها انجام داده‌اند. پرداخت با ارز‌های جدیدی، چون شیبا (Shiba inu) و دوج‌کوین (Dogecoin) و لایت‌کوین (Litecoin) تنها ۳ درصد خرید‌ها را شامل شده‌اند.

در حالی که استفاده از بیتکوین برای خرید از این پلتفرم به‌طور برجسته‌ای کاهش یافته است، استفاده از رمزارز‌ها به طور کلی برای خرید افزایش یافته است.

حجم کلی پرداخت‌هایی که در این پلتفرم انجام شده است، در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال پیش رشد ۵۱ درصدی داشته است. این نتیجه محبوبیت یافتن رمزارز‌ها و همچنین افزایش قیمت‌ها است. مدیرعامل این پلتفرم، استفان پِر در این باره گفته است:

«کسب‌وکار ما تا اندازه‌ای به قیمت‌ها وابسته است، وقتی که قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند، مردم کمتر علاقه دارند هزینه کنند. در این ریزش اخیر ما تا به حال شاهد چنین کاهش حجم معاملات نبودیم».

Bitpay یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های پرداخت از طریق کریپتو است و در زمینه فروش عمده فعالیت می‌کند. این پلتفرم همچنان توسط پرداخت‌های سنتی همچون ویزا و پی‌پال اداره می‌شود. اما به گفته مدیرعامل این شرکت این حوزه همچنان تازه است و این شرکت موقعیت خوبی برای آینده دارد.