Gerdab.IR | گرداب

افتتاح شعب اختصاصی شرکت‌های دانش‌بنیان در محاکم تهران

افتتاح شعب اختصاصی شرکت‌های دانش‌بنیان در محاکم تهران
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۴۰۱

شعب اختصاصی شرکت‌های دانش بنیان در محاکم تهران کار خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

به گزارش گرداب، این شعبه که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و علی القاصی‌مهر رئیس کل دادگستری استان تهران، افتتاح شد، جمع‌آوری سوابق پرونده‌های مربوط به شرکت‌های دانش بنیانی که مشکلات حقوقی دارند را هدف قرار داده است تا در یک فرآیند تخصصی در حوزه حمایت از تولید ایران‌ساخت مشکلات این شرکت‌ها مورد رسیدگی قرار گیرد.

ستاری در این مراسم با اشاره به همکاری و همراهی همیشگی قوه قضاییه با زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور، گفت: طی چند سال اخیر قوه قضاییه یکی از همراهان همیشگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده و حمایت‌های ویژه‌ای از تحقق اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور داشته است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: در حال حاضر ۷ هزار شرکت دانش‌بنیان و خلاق در کشور فعالیت می‌کنند و تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان و نامگذاری امسال به نام «تولید، دانش‌بنیان؛ اشتغال‌آفرین» زمینه توسعه فعالیت این شرکت‌ها را به خوبی فراهم کرده است. امروز فضا برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان مناسب‌تر شده است.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت علمی، رییس بنیاد ملی نخبگان افزود: افزایش تعداد و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان وظایف قانونی دولت برای حمایت از این مجموعه‌ها را بیشتر می‌کند و باید ضوابط و امکانات برای توسعه فعالیت آن‌ها بیشتر شود. ایجاد شعب تخصصی برای رسیدگی به مشکلات و چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور یک ضرورت است و باید تعداد آن‌ها بیشتر شود.

ستاری ادامه داد: قوه قضاییه پایه اصلی توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور است. این مجموعه هم می‌تواند بازار بزرگی برای این مجموعه‌ها ایجاد کند و هم حمایت‌های ویژه قانونی از آن‌ها داشته باشد. ایجاد این شعب هم گامی مؤثر و بزرگ در همین مسیر است.