Gerdab.IR | گرداب

یوتیوب ویدئوی آزمایش خودروی تسلا روی کودکان را حذف کرد

یوتیوب ویدئوی آزمایش خودروی تسلا روی کودکان را حذف کرد
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

یوتیوب ویدئویی را از پلتفرم خود حذف کرده که در آن یک راننده تسلا قابلیت تمام خودران وسیله‌های نقلیه این شرکت را برای توقف خودکار هنگام حرکت کودکان آزمایش می‌کند.

به گزارش گرداب به نقل از ورج، این ویدئو با عنوان «آیا نسخه بتا قابلیت تمام خودران تسلا واقعاً با کودکان تصادف می‌کند؟» در یک کانال یوتیوب منتشر شد و در آن تاد پارک (مالک و سرمایه گذار تسلا) قابلیت تمام خودران (FSD) را روی کودکان خود آزمایش می‌کرد.

طی این ویدئو پارک یک خودروی تسلای «مدل ۳» را به سمت کودکانش که کنار خیابان ایستاده بودند راند و سپس دوباره هنگامیکه یکی از فرزندانش از خیابان گذر می‌کرد، به سمت او حرکت کرد. وسیله نقلیه در هر دو بار قبل از رسیدن به کودکان متوقف شد.

یوتیوب در صفحه پشتیبانی خود توضیح داده که قوانین خاصی درباره محتوایی دارد که سلامت جسمانی و روحی افراد زیر سن قانونی را به خطر می‌اندازد. این موارد شامل مانور‌ها یا شوخی‌های خطرناک می‌شود.

آیوی چوی سخنگوی یوتیوب به ورج گفت: این ویدئو قوانین یوتیوب درباره محتوای مخرب و خطرناک را نقض کرده و پلتفرم اجازه نمی‌دهد محتوای مربوط به شرکت کودکان در فعالیت‌های خطرناک یا تشویق آن‌ها به انجام چنین اقداماتی، منتشر شود.

در نتیجه این شبکه اجتماعی تصمیم گرفته ویدئو را حذف کند. این درحالی است که تا ۱۸ آگوست ویدئو مذکور بیش از ۶۰ هزار بار مشاهده شده بود. علاوه بر آن همین محتوا در توئیتر نیز منتشر شده و هنوز هم موجود است