Gerdab.IR | گرداب

به‌روزرسانی می‌شود...

هم‌قدم با زائرین حسینی؛ معرفی نرم‌افزارهای کاربردی / با "فانوس" خادم افتخاری باشید

هم‌قدم با زائرین حسینی؛ معرفی نرم‌افزارهای کاربردی / با
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۴۰۱

«بله»، «جامع اربعین»، «راهنمای زائر اربعین» و «اتاقک» از جمله استارتاپ‌ها و شبکه‌های اجتماعی ایرانی‌اند که به زائرین خدماتی در زمینه‌های نقشه خوانی، وضعیت آب و هوا و... ارائه می‌دهند.

به گزارش گرداب، پیاده‌روی اربعین یکی از بزرگترین گردهمایی و اجتماعات سالانه عشاق امام حسین (ع) و جلوه‌ای بی‌نظیر از شور و شعور اسلامی است. مثل همیشه و همانند سال‌های گذشته میلیون‌ها زائر به سمت کربلا برای زیارت مرقد امام شهیدشان راهی می‌شوند.

به طور معمول اولین نیاز زائران پس از خروج از کشور نیاز به ارتباط است. امروزه وسایل ارتباطی فراوانی در دسترس کاربران قرار دارد. یکی از این ابزار‌ها اپلیکیشن‌های ارتباطی است اپلیکیشن‌های زیادی تلاش کردند تا در این امر خدمات گوناگون و کاربردی ارائه دهند.

با توجه به مطلب فوق، زائرین از چه ابزار‌ها و نرم‌افزار‌های ایرانی برای برقراری ارتباط با یکدیگر می‌توانند استفاده کنند؟

 

اپلیکیشن"بله"

یک پیام‌رسان ایرانی است که افزون‌بر قابلیت‌های یک پیام‌رسان به ارائه خدماتی در خصوص اربعین پرداخته است. این سامانه برپایه کد ussd و باهمکاری ستاره پونصد ارتباط زائران را آسان می‌کند. این پلتفرم با طراحی ابزاری به نام سامانه "اعلام وضعیت" زائران را از موقعیت مکانی یکدیگر باخبر می‌کند.

 

هم‌قدم با زائرین حسینی؛ آشنایی با بهترین ابزار‌ها و نرم‌افزار‌ها برای سفر اربعین

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

 

اپلیکیشن "جامع اربعین"

دیگر نرم‌افزار کاربردی در زمان پیاده‌روی اربعین اپلیکیشن "جامع اربعین" است. از ویژگی‌های مهم این پلتفرم می‌توان به نقشه آفلاین شهر‌های زیارتی، جستجوی نقاط اعم از اماکن متبرکه، هتل‌ها، رستوران‌ها، مراکز درمانی و ... به صورت آفلاین، در صورت دسترسی به اینترنت ارتباط پیامی با دیگر زوار، مجموعه صوتی و تصویری (سخنرانی، زیارت، روضه، مداحی و ...)، دستیار کوله پشتی و مطلع شدن از ملزومات سفر، دستیار مکالمات عربی برای تسهیل مکالمات زائران در کشور عراق و خاطره نویسی و اشتراک گذاری آن با دیگر کاربران اشاره کرد.

 

هم‌قدم با زائرین حسینی؛ آشنایی با بهترین ابزار‌ها و نرم‌افزار‌ها برای سفر اربعین

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

 

اپلیکیشن "اتاقک"

این نرم‌افزار به منظور کاهش هزینه‌های زائران به طراحی سرویسی برای اقامتگاه زوار ایرانی و غیرایرانی پرداخته است. با ورود زائران از مرز‌های شمالی، شرقی و غربی و نیاز به اسکانی موقت برای استراحت کوتاه مدت زائران احساس می‌شد. این پلتفرم به‌منظور کمک به حال زوار حاشیه سود همیشگی خود را برروی اقامتگاه‌ها اعمال نمی‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

 

اپلیکیشن"راهنمای زائر اربعین"

 این پلتفرم باتسلط به سه زبان عربی، اردو و ترکی ارتباط و تعامل زائران با ملیت‌های گوناگون را تسهیل می‌کند. همچنین این نرم‌افزار مجموعه‌ی کاملی از ادعیه و زیارت‌نامه‌های مهم را نیز در دسترس کاربران خود قرار می‌دهد. این اپلیکیشن خدمات دیگری مانند چک لیست سفر، ذکرشمار، مترجم، گام شمار، احکام سفر، تبدیل پول و ... را به کاربران خود ارائه می‌دهد. خدمات این اپلیکیشن در قالب سه برگه به کاربران ارائه می‌شوند.

 

هم‌قدم با زائرین حسینی؛ آشنایی با بهترین ابزار‌ها و نرم‌افزار‌ها برای سفر اربعینبرای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

 

خدمات اپراتورها در ایام اربعین

شرکت مخابرات و اپراتورهای تلفن‌همراه خدماتی را در جهت تسهیل ارتباط زائران با داخل کشور فراهم کرده‌اند. اپراتور‌های "همراه‌اول"، "ایرانسل" و "رایتل" با کاهش نرخ تعرفه‌ها و طراحی و تعریف بسته‌های رومینگ کوشیده‌اند تا نیاز زائران به برقراری تماس و اینترنت را رفع کنند.

 

هم‌قدم با زائرین حسینی؛ معرفی نرم‌افزارهای کاربردی در سفر اربعین

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

سامانه "ایران من"

درگاه یکپارچه خدمات دولتی است که با طراحی و تعریف آیتم‌های متفاوت به ارائه خدمات پرداخته است. یکی از ویژگی‌های مهم این سامانه تعریف یک بارکد برای افراد مسن و کودکان است تا در هنگام گم شدن در طول مسیر پیاده‌روی اربعین، این بارکد توسط زائران دیگر خوانده می‌شود و با دسترسی به اطلاعات همراهان با همراهان گمشدگان تماس حاصل میگردد.

 

هم‌قدم با زائرین حسینی؛ معرفی نرم‌افزارهای کاربردی / خدمات اپراتورها در ایام اربعین

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

 

 "معلی" اپلیکیشن رسمی ستاد اربعین

اپلیکیشن "معلی" با ارائه خدمات و امکاناتی همچون 30 پیامک رایگان روزانه و امکان برقراری تماس صوتی، زوار حسینی را از ارتباط رایگان و امکانات دیگر بهر‌مند می‌کند.

 

هم‌قدم با زائرین حسینی؛ معرفی نرم‌افزارهای کاربردی / با سامانه

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

 

با "فانوس" خادم افتخاری اربعین باشید

اپلیکیشن "فانوس" بنا بر تجربه زائران در سال‌های گذشته و پل ارتباطی میان خدمت خادمان و نیاز زائران است. هر فردی با مشخص‌کردن حوزه فردی خود می‌تواند خادم افتخاری اربعین باشد.

 

هم‌قدم با زائرین حسینی؛ معرفی نرم‌افزارهای کاربردی / ارسال پیامک رایگان با اپلیکیشن «معلی»

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید