Gerdab.IR | گرداب

راهکار‌های توسعه اقتصاد دیجیتال در ایران

راهکار‌های توسعه اقتصاد دیجیتال در ایران
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۴۰۱

راهکار‌های توسعه اقتصاد دیجیتال در ایران در یک نشست تخصصی بررسی شد.

به گزارش گرداب، نشست علمی - تخصصی راهکار‌های توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور با حضور رئیس مرکز مطالعات راهبردی و اقتصاد دیجیتال پژوهشگاه Ict و جمعی از کارشناسان این حوزه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این نشست علی شیخ حسنی- رئیس مرکز مطالعات راهبردی و اقتصاد دیجیتال پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: از اوایل دهه ۸۰ که در واقع نیاز به تحقیقات میان رشته‌ای احساس شد، پژوهشکده راهبردی اقتصادی در داخل پژوهشگاه، ایجاد شد و شروع به کار کرد.

وی افزود: به حق همپای بخش‌های فنی که اقدامات بسیاری را در زمان دفاع مقدس و بعد از آن انجام دادند و پژوهش‌های بسیار ارزنده‌ای در بخش تحقیقات کاربردی انجام دادند و می‌توان گفت پژوهشگاه باب بسیاری از تجهیزات مخابرات و دانش آن را بومی کرد، این موضوع سبب شد تا هر دانشجوی فارغ التحصیلی از هر کجای ایران می‌توانست به این دانش بومی دسترسی داشته باشد.

شیخ حسنی گفت: همچنین مفاهیم میان رشته‌ای در سطح کشور ترویج پیدا کرد و پروژه‌های بسیار خوبی توسط این پژوهشگاه انجام شده که می‌توان به مواردی مانند پروژه شناخت و بررسی اقتصادی، مالی بازار و سرمایه گذاری در بخش ICT که نتایج بسیار خوبی داشته و پروژه ارائه راهکار‌های افزایش سهم ICT در رشد اقتصادی کشور که بسیار تاثیرگذار بوده است، اشاره کرد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و اقتصاد دیجیتال پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بیان کرد: در حال حاضر پژوهشگاه به عنوان پشتیبان مباحث اقتصادی و تمرکز دیجیتال پروژه‌هایی را دارد.