Gerdab.IR | گرداب

رقیب توئیتر به میدان می‌آید

رقیب توئیتر به میدان می‌آید
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۴۰۱

در حالی که مدیران ارشد توییتر چمدان‌های خود را به دنبال فروش این شبکه اجتماعی به ایلان ماسک بسته‌اند، گزارش‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه جک دورسی، یکی از بنیانگذاران این سایت میکروبلاگینگ، درحال آزمایش یک شبکه اجتماعی است که رقیب پرنده آبی محسوب می‌شود.

به گزارش گرداب به نقل از روزنامه پیپل، یک هفته پیش از اینکه ایلان ماسک قرارداد خرید خود را نهایی کند، مدیرعامل پیشین توییتر یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد که در آن اظهار داشت که به دنبال آزمایش بتا برای برنامه اجتماعی غیرمتمرکز «بلو اسکای» Bluesky خود است.

دورسی می‌گوید: «هنگامی که یک شبکه مستقر شد، این نیاز به هماهنگی بسیاری از طرف‌ها دارد، بنابراین ما می‌خواهیم در نسخه بتا خصوصی شروع کنیم تا مشکلات را برطرف کنیم.»

در بیانیه شرکت آمده است: «کلمه "Bluesky" فضای گسترده‌ای از امکان را تداعی می‌کند. این نام اصلی این پروژه قبل از شکل‌گیری بود و همچنان نام شرکت ما است. ما برنامه‌ای را که در حال ساختن آن هستیم Bluesky می‌نامیم، زیرا این یک پورتال به دنیای امکان در بالای پروتکل AT خواهد بود.»

هفته گذشته، دورسی در پست توییتر خود گفت که بلو اسکای به عنوان رقیبی برای هر شرکتی عمل می‌کند که سعی دارد اصول اساسی رسانه‌های اجتماعی یا داده‌های افراد استفاده کننده از آن را در اختیار داشته باشد.