Gerdab.IR | گرداب

رسوایی توییتر ادامه دارد: دخالت در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا

رسوایی توییتر ادامه دارد: دخالت در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا
تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۴۰۱

نمایندگان کیتی هابز نامزد فرمانداری آریزونا در یک ایمیل از توییتر خواستند که تعدادی از مطالب حذف شود و توییتر بلافاصله این درخواست را اجابت کرد.

به گزارش گرداب، ایلان ماسک مالک کنونی توییتر اسناد ارتباطات داخلی این شرکت در گذشته را منتشر کرد و شواهدی نشان داد که مقامات قبلی توییتر با درخواست دموکرات‌ها به سانسور مطالب این شبکه اجتماعی می‌پرداختند.

اسناد داخلی توییتر نشان می‌دهد که فرماندار آینده ایالت آریزونای آمریکا با مقامات سابق توییتر دسیسه کردند و حساب‌هایی در توییتر را به عنوان اخبار جعلی مرتبط با انتخابات نشانه‌گذاری کردند.

کیتی هابز (Katie Hobbs) پیروز انتخابات ایالت آریزونا است و ایمیل‌های لو رفته نشان می‌دهد که در ماه ژانویه سال گذشته مسئول روابط عمومی دفتر هابز ایمیلی به مرکز امنیت رایانه‌ای (یک نهاد غیرانتفاعی در حوزه امنیت سایبری) ارسال کرده است و در آن اذعان شده که آن‌ها به همراهی توییتر در حال مسدود کردن دسته‌ای از حساب‌ها با عنوان «اشاعه اخبار گمراه‌کننده انتخاباتی» هستند.

یک کارمند ناشناس در شاخه‌ای از وزارت امنیت داخلی آمریکا با عنوان آژانس امنیت سایبری و زیرساخت نیز در این مسئله نقش داشته است. مرکز امنیت رایانه‌ای آمریکا ایمیل دفتر کیتی هابز را به یک کارمند توییتر ارسال کرده است و گفته است: «لطفا این گزارش را مشاهده کنید و اگر سوالی داشتید مرا مطلع کنید».

مقامات توییتر در پاسخ به این ایمیل چنین جوابی دادند: «ممنونیم، همه توییت‌ها حذف شدند».

هابز در نهایت توانست رقیب جمهوری خواه خود کری لیک را شکست دهد و در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا به عنوان ۲۴ مین فرماندار ایالت آریزونا انتخاب شد.