Gerdab.IR | گرداب

مدیر توئیتر تغییر می‌کند؟

مدیر توئیتر تغییر می‌کند؟
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۴۰۱

ایلان ماسک ممکن است جانشین خود را در توئیتر یافته باشد. استیو دیویس، مهندس سابق شرکت اسپیس‌ایکس و مدیرعامل سابق شرکت بورینگ که شرکت تونل سازی ایلان ماسک است، احتمال دارد به عنوان جانشین ماسک راهی توئیتر شود.

به گزارش گرداب، استیو دیویس (Steve Davis) صاحب روح کارآفرینی است، زیرا یکی از مهندسان اصلی سیستم‌های هدایت در شرکت فضایی اسپیس‌ایکس (SpaceX) و مدیر عامل شرکت بورینگ (Boring) بوده است که وظیفه ایجاد تونل‌های حمل و نقل در تمام شهر‌های بزرگ آمریکا را به دستور ایلان ماسک بر عهده دارد. همه این‌ها ممکن است به این منجر شود که دیویس مدیریت توئیتر را از ایلان ماسک بگیرد.

دیویس طی دو ماه گذشته در دفتر مرکزی توئیتر کار کرده است و به عنوان یکی از مشاوران اصلی و قائم مقام ایلان ماسک فعالیت می‌کند.

این مدیر عامل احتمالی توئیتر یک مدیر سختکوش و سختگیر است و حتی همسر و نوزاد تازه متولد شده خود را بلافاصله پس از تولد اولین فرزندش سر کار آورده است و همه با هم در دفتر کارش خوابیدند.

استیو دیویس از ابتدای ساخت و پرتاب مجموعه موشک‌های فالکون شرکت اسپیس ایکس، به عنوان یک دانشمند موشکی زندگی بسیار متنوعی داشته است.

وی در حال حاضر در کنار کمک به ایلان ماسک در توئیتر، هنوز شرکت بورینگ را مدیریت می‌کند و تلاش ایلان ماسک برای رفع ترافیک را با ساخت تونل‌هایی در زیر شهر‌های بزرگ پیگیری می‌کند. با اینکه این ابتکار هنوز موفقیت آمیز نبوده است، اما بسیاری از شهر‌ها به آن فکر می‌کنند و امیدوار به آن هستند.

همانطور که اشاره شد، دیویس در طول دو ماه گذشته در مقر توئیتر در سانفرانسیسکو کالیفرنیا ساکن بوده است. او در این مدت قائم مقام ایلان ماسک در توئیتر بوده و در نبود ایلان ماسک مدیریت می‌کند.

اگرچه هیچ‌کدام از تغییرات توئیتر به دیویس نسبت داده نمی‌شود، اما او ساعت‌های زیادی کار می‌کند و همان کاری را انجام می‌دهد که کارمندان ایلان ماسک انجام می‌دهند.

از مدت زمانی که دیویس در مقر توئیتر حضور داشته است، می‌توان برداشت کرد که ایلان ماسک در حال بررسی استعفای خود است و با وجود این که توییت‌های مختلفی در مورد جایگزین‌های احتمالی خود می‌زند، به نظر می‌رسد دیویس را از چندی قبل برای مدیریت توئیتر انتخاب کرده است.

برخی از کار‌های عجیب و غریب دیویس همچنان خوراکی برای رسانه‌ها است. به عنوان مثال او صاحب یک فروشگاه زنجیره‌ای ماست فروشی به نام "مستر یوگاتو" بود که برخی موارد مسخره را به مشتریان ارائه می‌داد. یکی از این موارد این بود که مشتری می‌توانست با پرسیدن یک سوال بی‌اهمیت تخفیف بگیرد، اما اگر دیویس به این سوال بی‌اهمیت پاسخ می‌داد، مشتری باید هزینه بیشتری برای سفارش خود می‌پرداخت.

دیویس پس از دریافت مدرک دکترا از دانشگاه جورج میسون، صاحب یک بار در واشنگتن شد و یکی از موارد عجیبی که مشتریان می‌توانستند از آن لذت ببرند، «ساعت عصبانیت» نام داشت که مشتریان می‌توانستند سفارش‌های نوشیدنی خود را فریاد بزنند.

دیویس علوم موشکی، به ویژه سیستم‌های هدایت را به عنوان تلاش برای ارسال یک مداد به فضا، البته در حال تلاش برای متعادل نگه داشتن آن روی یک انگشت توصیف کرده است.

وی در یک مصاحبه تصویری در یوتیوب درباره کار خود به عنوان مهندس موشکی در اسپیس‌ایکس گفت: آیا تا به حال سعی کرده‌اید یک مداد را روی یک انگشت خود متعادل کنید؟ ارسال هر موشک به فضا به همان اندازه سخت است و اکنون ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم و بخش بزرگی از موشک را کاملا سالم به زمین بازگردانیم. این به خودی خود یک شاهکار است و میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی حاصل می‌کند.

اگر دیویس در توئیتر نیز به خوبی اسپیس‌ایکس عمل کند، ممکن است تغییراتی مثبت و شگرف در این غول رسانه‌های اجتماعی اعمال کند.

منبع: زومیت