Gerdab.IR | گرداب

ممنوعیت استفاده از واتساپ برای کارمندان یک شرکت آمریکایی

ممنوعیت استفاده از واتساپ برای کارمندان یک شرکت آمریکایی
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

شرکت بزرگ مالی "مورگان استنلی" در آمریکا، کارمندانش را به دلیل استفاده از واتساپ جریمه مالی می‌کند.

به گزارش گرداب، شرکت خدمات مالی و بانکی "مورگان استنلی"، برای کارمندانی که از سکو‌هایی مثل واتس اَپ برای امور تجاری شرکت استفاده می‌کنند، جریمه‌های مالی از چند هزار تا بیش از یک میلیون دلار اعمال کرده است.

این جریمه‌ها به این دلیل است که پارسال کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این شرکت را ۲۰۰ میلیون دلار جریمه کرد. چون کارکنان درباره معاملات در پیام رسان‌های شخصی خود تبادل نظر کرده بودند.

به گفته یک منبع آگاه، این شرکت که حدود ۶۰ هزار نفر کارمند دارد، برخی از بانک‌های جریمه شده به کارمندان گفته اند که حقوق و پاداش‌های آینده به افرادی که مشخص شود از کانال‌های ارتباطی غیرمجاز استفاده کرده اند؛ تعلق نمی‌گیرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت که شرکت مورگان استنلی اذعان کرده که کارمندانش حداقل از ژانویه ۲۰۱۸ تا نوامبر ۲۰۲۰ از دستگاه‌های شخصی برای ارسال متن، پیام‌های واتس آپ و ایمیل در مورد تجارت شرکت استفاده می‌کردند؛ حتی مدیران و پرسنل ارشد نیز از دستگاه‌های شخصی خود برای برقراری ارتباط در مورد موضوعات حساس تجاری استفاده می‌کنند.

در سال ۲۰۲۰ به دلیل استفاده‌ی دو کارمند ارشد مورگان استنلی از پیام‌رسان‌های شخصی، رخنه‌ی امنیتی بزرگی در این شرکت رخ داد. دو کارمند موردبحث در نهایت اخراج شدند.