Gerdab.IR | گرداب

جانشین ایلان ماسک در توییتر تا آخر سال ۲۰۲۳ انتخاب می‌شود

جانشین ایلان ماسک در توییتر تا آخر سال ۲۰۲۳ انتخاب می‌شود
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۴۰۱

مدیرعامل توییتر اعلام کرد اواخر سال ۲۰۲۳، زمان خوبی برای پیدا کردن جانشین برای اداره این پلتفرم شبکه اجتماعی خواهد بود.

به گزارش گرداب، ایلان ماسک، مالک و مدیرعامل توییتر در اجلاس جهانی دولت در دوبی، در پاسخ به این که آیا مدیرعامل جدیدی برای توییتر پیدا کرده و چه زمانی این شخص، استخدام خواهد شد، گفت: تصور می‌کنم باید اول تشکیلات را به ثبات برسانم و مطمئن شوم که از نظر مالی، در موقعیت مطلوبی قرار دارد و نقشه راه محصول، به شکل واضحی چیده شده است.

وی اظهار کرد: نمی‌دانم، حدس می‌زنم احتمالا تا آخر امسال، زمان خوبی برای پیدا کردن فردی برای اداره توییتر باشد، زیرا تصور می‌کنم این شرکت تا آخر امسال باید به وضعیت باثباتی برسد.

مالک میلیاردر توییتر از اکتبر گذشته که این شرکت را خریداری کرد، اظهار کرده بود قصد دارد در مقطعی، سمت مدیرعاملی را واگذار کند، اما هرگز به زمان مشخصی اشاره نکرده بود. یک منبع آگاه اظهار کرده بود: ایلان ماسک در دسامبر، جست و جو برای یک مدیرعامل جدید را آغاز کرده است. با این حال، ایلان ماسک که همزمان مدیرعامل شرکت‌های تسلا، اسپیس ایکس و توییتر است، سابقه طولانی در از دست دادن مهلت‌های تعیین شده از سوی خود او و خلف وعده برای عرضه محصولات جدید دارد.

ماسک ۲۱ دسامبر در توییتر گفته بود: به محض این که فردی را پیدا کند که به حد کافی احمق باشد تا این شغل را قبول کند، از مدیرعاملی توییتر استعفا خواهد داد. وی افزوده بود: تنها تیم‌های نرم افزار و سرور‌ها را اداره خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، ایلان ماسک چند روز قبل از این اظهارات، یک نظرسنجی در توییتر برگزار کرده و از کاربران پرسیده بود آیا باید از سمت مدیرعاملی توییتر کناره گیری کند. اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی، رای مثبت داده بودند.

ماسک ۵۱ ساله که توییتر را در قراردادی به ارزش ۴۴ میلیارد دلار خرید، درباره اقداماتش برای مقابله با انتشار اطلاعات نادرست در این پلتفرم صحبت کرد و گفت: می‌خواهد توییتر، منبع حقیقت باشد و شرکت‌ها، مدیران عامل دیگر و وزیران را تشویق کرد صادقانه صحبت کنند، حتی اگر باعث شود هدف انتقاد قرار بگیرند. وی گفت: داشتن کمی انتقاد، خوب است. آن قدر هم بد نیست. من در توییتر همیشه هدف انتقاد هستم.

مدیرعامل توییتر در پاسخ به این که آیا استفاده از شبکه اجتماعی را برای فرزندانش محدود کرده است، گفت: تلاشم نکردم دسترسی فرزندانم به شبکه اجتماعی را محدود کنم، اما شاید این اشتباه باشد.