Gerdab.IR | گرداب

در مراسم روز فناوری اطلاعات؛

رونمایی از گزارش «چشم‌انداز اقتصاد دیجیتال ایران»

رونمایی از گزارش «چشم‌انداز اقتصاد دیجیتال ایران»
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۲

مراسم روز فناوری اطلاعات، امروز سه‌شنبه در برج میلاد برگزار و از گزارش چشم‌انداز اقتصاد دیجیتال ایران IDEO ۲۰۲۳، در این مراسم رونمایی شد.

به گزارش گرداب، طبق اعلام سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، گزارش «چشم‌انداز اقتصاد دیجیتال ایران» در سال ۱۴۰۱ با همکاری آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین (CIACT) و آزمایشگاه داده و حکمرانی (D۴G Lab) تهیه شده است.

هدف گزارش ارائه تحلیل واقعی و شواهدمحور از وضعیت اقتصاد دیجیتال در ایران است. امروزه اقتصاد دیجیتال به عنوان پدیده‌ای چندوجهی و تحول‌آفرین، سهم غیرقابل‌انکاری در تحقق رشد اقتصادی ــ سیاسی کشور‌ها دارد؛ از این رو حرکت در مسیر توسعه اقتصاد دیجیتال مستلزم اتخاذ رویکرد‌ها و سیاست‌های نوآورانه در حوزه‌های مختلف است.

IDEO با معرفی شاخص‌های مفید و الهام‌بخش برای ارزیابی و سنجش اقتصاد دیجیتال ایران به دنبال اجماع‌سازی میان ذی‌نفعان و ارائه نقشه راه عملیاتی هم‌آفرینی توسعه اقتصاد دیجیتال ایران با نگاهی به تجارب موفق بین‌المللی است.

به طور کلی در گزارش مزبور به مواردی مانند: ارائه نقشه راه عملیاتی توسعه سهم اقتصاد دیجیتال از اقتصاد ملّی، ارائه چشم‌انداز هم‌آفرینی داده‌محور در زیست‌بوم استارتاپی کشور و ارائه پیشنهاداتی در زمینه استراتژی صادراتی فاوا، پرداخته شده است.