به تازگی شرکت های هرمی برای جذب و سازماندهی نیروهای خود و همچنین عضوگیری از بین جوانان به تاکتیک تازه ای متوسل شده اند که به "هرم پارتی" شهرت دارد.
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۰
کد خبر: ۷۷۴۸
به گزارش گرداب، سرهنگ "مهرداد امیدی"، معاون پلیس آگاهی، با حضور در برنامه جنگ عصرگاهی رادیو اقتصاد با اعلام این مطلب گفت: «به تازگی شرکت های هرمی برای جذب و سازماندهی نیروهای خود و همچنین عضوگیری از بین جوانان به تاکتیک تازه ای متوسل شده اند که به "هرم پارتی" شهرت دارد.»

به گفته امیدی، هرمی در این تاکتیک با استفاده از "جنس مخالف" در فرایند معرفی اعضای جدید استفاده می‌شود و برای جذب پسرهای جوان از دختران خواسته می‌شود که از آرایش غلیظ و ارتباط عاطفی برای جذب جنس مخالف استفاده کنند. در حقیقت جوانان در لوای پارتی به تدریج اغفال شده و پس از پرزنت، به دام شرکت‌ها می‌افتند.

بنا بر اظهارات معاون پلیس آگاهی، سرشاخه‌های شرکت‌های هرمی با هوشمندی از جذابیت‌هایی که در حوزه روابط ناسالم اجتماعی وجود دارد به سود خود استفاده کرده و از یک سو منافع اقتصادی خود را به دست آورده و از طرف دیگر عمر فعالیت‌های خود را تقویت کرده و جوانان را در یک پروسه هوشمندانه جذب فعالیت هرمی می کنند.

امیدی، در ادامه با بیان اینکه بسیاری از جوانان از این تاکتیک تازه اطلاع ندارند، افزود: «مخفی شدن سرشاخه‌های اصلی شرکت های هرمی در پوشش جشن و میهمانی و پارتی شبانه باعث شده تا از این طریق تعدادی از جوانان جذب فعالیت های هرمی شوند.»

از پارتی های شبانه تا عضو گیری در خانواده ها
به گفته این مقام مسئول در پلیس آگاهی، در حال حاضر شگرد پارتی های شبانه اولویت شرکت های هرمی برای عضو گیری است و طبق تحقیقات به عمل آمده بعد از این شگرد عضوگیری در بین خانواده ها در دستور کار سرشاخه های شرکت های هرمی قرار دارد.

وی ضمن تشریح چگونگی عضوگیری در بین خانواده ها گفت: «در این روش شرکت های هرمی اعضای خود را به عضو گیری در بین خانواده خود تشویق می کنند. به این صورت که یک عضو به صورت نامحسوس از بین خانواده و نزدیکان خود افرادی را جذب فعالیت های هرمی می کند. این در حالی است که خانواده و نزدیکان هیچ اطلاعی از نوع فعالیت ندارند و بدون شک و تردیدی ناخواسته وارد میدان فعالیت هرمی ها می شوند.»

پسرها بیشتر از دختران جذب می شوند
امیدی در ادامه با بیان اینکه طبق آخرین تحقیقات به عمل آمده پسرها بیشتر از دختران جذب فعالیت های هرمی می شوند، افزود: «چند ماه پیش نیروی انتظامی با انجام تحقیق در بین 620 نفر از دستگیرشدگان متوجه شد که حدود 7 درصد از این افراد زیر 20 سال، 62 درصد 20 تا30 سال، 19 درصد 30 تا40 سال، 8 درصد 40 تا 50 ساله و در نهایت 2 درصد از افراد بالای 50 سال بودند.»

به گفته معاون مبارزه با پلیس آگاهی، تحقیقات نشان می دهد که جامعه هدف شرکت های هرمی بیشترجوانان 20 تا 30 سال هستند، همچنین از بین دستگیر شدگان 32 درصد دارای شغل آزاد، 18 درصد دانشجو و 6 درصد در شغل رانندگی فعالیت داشته اند.

فعالیت مجدد "اوریف لیم" غیر قانونی است
سرهنگ امیدی، در ادامه با اشاره به زمزمه هایی مبنی برفعالیت مجدد شرکت هرمی اوریف لیم گفت: «فعالیت مجدد این شرکت هرمی غیر قانونی است.»
 
به گفته معاون مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی، از سال ها پیش هیچ کدام از شرکت های هرمی از بین نرفته اند و تنها ضعیف شده اند، اما چندی بعد با روش های تازه وارد میدان شده اند.
 
به گفته این مقام مسئول در پلیس آگاهی این شرکت ها به بهانه بازاریابی شبکه ای وارد میدان فعالیت های هرمی می شوند و دور تازه فعالیت شرکت هرمی اوریف لیم هم غیرقانونی است.

وی از مردم خواست تا ضمن توجه به تغییر تاکتیک نامحسوس شرکت اولیف لیم، هرگونه فعالیت مشکوک این شرکت خطرناک هرمی را از طریق تلفن 110 و یا 81823454 محل فعالیت و نوع آن را به پلیس آگاهی اطلاع دهند.

جابه جایی یک هزار میلیارد ریال در یک سال گذشته
بنا بر اظهارات سرهنگ امیدی، در ابتدای مهرسال گذشته تا پایان شهریور سال جاری 6 هزار نفر شاکی در بحث شرکت های هرمی داشتیم و بر همین اساس به طور تقریبی بالغ بر یک‌هزار میلیارد ریال برابر 15 میلیون تومان برای هر نفر ضرر مالی و یا جا به جایی پول به همراه داشته است.
 
آخرین خبر: شناسایی یک شرکت هرمی گلدکوئست در خیابان ستارخان
اما امیدی در پایان برنامه جنگ عصرگاهی رادیو اقتصاد اعلام کرد که در آخرین عملیات ضربتی نیروهای عملیاتی پلیس آگاهی، هفته گذشته یک شرکت وابسته به گلدکوئست که فعالیت هرمی داشته در خیابان ستارخان شناسایی شده و بعد از وارد شدن به این شرکت 7 نفر از سرشاخه های اصلی شرکت هرمی دستگیر شدند.
 
وی در پایان با تاکید مجدد بر این موضوع که شرکت های هرمی هر روز با یک شگرد تازه وارد میدان فعالیت می شوند، از خانواده ها و جوانان خواست تا نسبت به تاکتیک خطرناک هرم پارتی هوشیار باشند.
 
منبع: فارس
 
 
برچسب اخبار:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۴
امیرری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۰
حکم فساد اقتصادی در جامعه مسلمین اعدام است ....ما تا زمانی که با خودمان تعارف درایم واز جوامع فرمایشی حقوق بین الملل میخواهیم با احتیاط عمل کنیم مشکلهای بنام هرمی و .....غیره همیشه خواهیم داشت .....اگر قوه قضاییه جدیتر بر مبنای قانون بدون استثنا عمل کند مطمئا باشید امثال این جرائم به کمتر از یک هزارم وضع موجود خواهد رسید ....ممنونم
farid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۳
chichi miad chapo rast harf edam mizani baba gharbia hamino mikhan edam konin began irano chin avalin edam konandehan tabeid barkenariam khobeh zendan zerti edam
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۱
من با نظر اقای امیر ری موافقم .درسته که تو جامعه بین المللی زندگی میکنیم و غربی ها دمبال بهانه هستن که ما رو تو هر زمینه ای مورد هدف قرار بدن اما زندان برای همچین ادمایی کافی نیست.اگرم اعدام نشن بازم به خواسته غربی ها عمل کردیم .پس بهتره حکم اسلام رو اجرا کنی.من الله توفیق.با خدا باش خدایی کن
parsa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
با سلام
برادران محترم پلیس و قوه قضائیه: مطمئنا شما بزرگواران میدانید منشا این پارتیها و جلسات مختلط خصوصی کجاست
مثل روز مشخصه که بذر آن در همین جلسات مختلط که در گروههای کاری مختلف در مراکز شرکتهای بازاریابی برگزار میشود ریخته میشود. اصلا گیریم کارشون هرمی نیست پس چرا برای هر عضوشون کلاس و آموزش دارند و این عضوها در گروههای ده پانزده نفری دور هم مینشینند و تجربه کاری مثلا بهم میدهند. آقا جان این شرکتها از این وسوسه جوانان به برگزاری جلسات مختلط سو استفاده میکنند تا کالاشون رو بفروشند اما به قیمت به دام افتادن فرزندانمان در گرداب جلسات خانگی و پارتیها که بنیان خانواده ها رو از هم میپاشد
لطفا مسئولین محترم اقدام کنید و این مراکز رو ببندید. که هر لحظه دیر است
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد