Gerdab.IR | گرداب

کاهش 80 درصدی مخاطبان فارسی‌وان

تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۰

تکراری شدن فیلم‌ها و سریالها، بی محتوا بودن، بی توجهی به ارزشهای اخلاقی و آموزشهای منفی به نوجوانان و جوانان در خانواده و از بین بردن زشتی روابط نامشروع و تحریک فرزندان علیه والدین دلایل رویگردانی مخاطبان فارسی وان است.

یک آسیب شناس اجتماعی گفت: «نتایج یک پژوهش میدانی نشان می‌دهد80 درصد از تماشاگران شبکه ماهواره‌ای فارسی وان در تهران و برخی از شهرهای بزرگ کشور کاسته شده‌ است.»

به گزارش گرداب به نقل از مهر،  "مجید ابهری" با بیان این که 80 در صد از مخاطبان شبکه ماهواره ای فارسی وان کم شده است گفت: «نتایج نظرسنجی میدانی آسیب شناسان بنیاد علوم رفتاری در 4 منطقه 1،16،7و 9 در تهران و شهرهای شیراز، رشت، اصفهان و... از بین خانواده هایی که تماشاچیان همیشگی فارسی وان بوده اند نشان می دهد 80 درصد از آنها به این شبکه بی اعتنا شده و از تماشای آن خودداری می کنند.

وی ادامه داد: «مخاطبان سابق این شبکه دلایل روگردانی خود را تکراری شدن فیلم‌ها و سریالها، بی محتوا بودن، بی توجهی به ارزشهای اخلاقی و آموزشهای منفی به نوجوانان و جوانان در خانواده و از بین بردن زشتی روابط نامشروع و تحریک فرزندان علیه والدین دانسته اند.»

به گفته این آسیب شناس گروه قابل توجهی از این افراد، اطلاع رسانی رسانه‌ها، بهبود برنامه‌های رسانه ملی و متنوع شدن آنها و عرضه فیلم های فاخر در شبکه رسانه های خانگی را از دلایل عمده بی‌اعتنایی به شبکه های غیراخلاقی عنوان کرده اند.

وی ادامه داد: «همسویی این شبکه با سردمداران ناتوی فرهنگی در راستای تخریب بنیانهای خانواده، ترس بسیاری از والدین برای آینده فرزندانشان و تهدید خانواده‌های نوپا بخشی از خطراتی است که از سوی تماشاگران سابق این شبکه اعلام شده است.»