Gerdab.IR | گرداب

چگونه در برابر ماهواره مقاومت کنیم!

تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

کسانی که عزت و شخصیت خود را در نوع نگاه مردم جستجو می کنند، نمی توانند در زندگی موفق باشند. چنین کسی در مواجهه با مردم، احساس حقارت می کنند.

به گزارش گرداب از صابرنیوز شبکه های ماهواره ای در چند سال اخیر تاثیرات مخربی بر روی کانون خانواده در ایران داشته است.
 
جو زدگی
باید پذیرفت که برخی از مردم در زندگی خویش فکر مستقلی نداشته و در اصل جو جامعه اطراف آن هاست که برایشان تصمیم می گیرد. در نگاه این دسته، اصالت با هم رنگ شدن با جماعت است. اگر جماعت اطراف چنین فردی، ماهواره را قسمتی از زندگی بدانند، او هم به دنبال این جو رفته و ماهواره ای خواهد شد. خدا نکند به این عدم استقلال فکری، چشم و هم چشمی هم اضافه شود! از کسی که در امور دنیایی با اطرافیان خود به رقابت برخاسته و اصلی ترین دغدغه ی او هم عقب نیافتادن از جامعه ی اطراف خویش است، نمی توان توقع زیادی داشت که درباره ی مسائل اطراف خویش؛ از جمله خرید ماهواره عاقلانه بیاندیشد.
 
 
برخی از از مثال های واقعی این موضوع در جامعه امروز:

یک دلیل گرفتن ماهواره تجمل گرایی و چشم و هم چشمی است. کارفرمای ما هفته ای یک روز در خانه اش روضه دارند. یک بار بهش گفتم: چرا ماهواره دارین؟ گفت: حاج خانوم میگه چون دو تا دامادام دارند، نمی خواهم پیش آنها کم بیاورم.
 
ما خانواده ای مذهبی هستیم؛ اما ماهواره را با اصرار اطرافیان تهیه کردیم. وقتی بعد از آمدن ماهواره تأثیرات بدش را دیدیم، با اعتراض همسرم جمع کردیم و کنار گذاشتیم. به نظرم از زمانی که جمع شد، دوباره آرامش به خانه برمی گردد و بحث اعتقادی که کم رنگ شده بود، داره دوباره رنگ و بو پیدا می کند.
 
مدیریت زندگی با حرف مردم!
 
یکی از آفات بزرگ زندگی سپردن مدیریت آن به دست معیارهای متغیر است. یکی از معیارهای متغیری که متأسفانه در بسیاری از زندگی ها وجود دارد، همین حرف مردم است. اصلی ترین راه مبارزه با حرف مردم هم ایمان به خداست. اگر کسی جز نظر خدا، دغدغه دیگری در زندگی داشته باشد، نمی تواند به سعادت حقیقی برسد.
 
کسانی که عزت و شخصیت خود را در نوع نگاه مردم جست و جو می کنند، نمی توانند در زندگی موفق باشند. چنین کسی در مواجهه با مردم، احساس حقارت می کند؛ به ویژه وقتی می شنود که دیگران از برنامه ها و سریال هایی حرف می زنند که روح او خبردار نیست و آن ها هم با طعنه و کنایه به او می فهمانند که تو به روز نیستی که ماهواره نداری، عقب مانده ای که هنوز از برنامه ها و سریال های ماهواره بی اطلاعی. او برای غلبه بر این احساس حقارت به سراغ ماهواره رفته و خود را به روز می کند!!
 
تشکیل جبهه ی متحد
 
در جمع دوستان و اقوام برای خود هم فکرانی پیدا کنید. بروید به سراغ آن دسته از خانواده هایی که هنوز پای ماهواره را به خانه شان باز نکرده اند. در میان خودتان و آن ها هم دلی ایجاد کرده و با هم تصمیم بگیرید که در میان بستگان و آشنایان یک جبهه ی متحد درست کنید. تا جایی که امکان دارد، رفت و آمد به خانه کسانی که ماهواره دارند را با هم انجام دهید تا به کمک هم بتوانید جوی را تولید کنید که حداقل دیگران نتوانند به راحتی نظر خود را به شما و خانواده تان تحمیل کنند.
 
به همراه اعضای این جبهه متحد تصمیم بگیرید درباره ماهواره و برنامه های آن اطلاعاتی کسب کنید تا در مقابل کسانی که به شما و تفکرتان حمله می کنند کم نیاورید.
 
من با توجه به موج زیاد استفاده از ماهواره در فامیل و بستگان تصمیم گرفتم هر جا می روم خواهش بکنم به احترام اون جلسه خانوادگی، ماهواره ها خاموش بشه، تلویزیون هم خاموش بشه و به مباحث و گفت و شنودهای خانوادگی بپردازیم و رو آوردیم به کتاب های ارزشمند ادبیات فارسی. خوش بختانه حالا در فامیل عادتی شده و به کتاب های ادبیاتی و معرفتی روی آوردیم.