Gerdab.IR | گرداب

عرضه سهام شرکت‌های فناوری چینی در خارج مشروط می‌شود

عرضه سهام شرکت‌های فناوری چینی در خارج مشروط می‌شود
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۴۰۰

دولت چین از برنامه‌های خود برای محدودکردن عرضه سهام آن دسته از شرکت‌های فناوری این کشور در خارج خبر داده که داده‌های حساس مرتبط با امنیت ملی در اختیار دارند.

به گزارش گرداب، بر اساس قوانین تازه چین شرکت‌های فناوری که داده هایشان تا بدان حد حساس است که افشای آن می‌تواند خطرات امنیتی به دنبال داشته باشد، حق عرضه سهامشان در بازار سهام کشور‌های خارجی را ندارند. این ممنوعیت شامل کشور‌هایی مانند ایالات متحده نیز می‌شود.

چین ماه قبل از افزایش سختگیری‌ها و بررسی‌های خود در مورد همه شرکت‌هایی خبر داد که در خارج از این کشور فعالیت دارند. تحقیقات امنیت سایبری در این زمینه از شرکت دیدی گلوبال و تنها چند روز بعد از عرضه سهام آن در بورس آمریکا آغاز شد.

بر اساس این قوانین متصدیان بورس و اوراق بهادار در چین بررسی‌های دقیق تری بر روی شرکت‌های این کشور که سهام خود را در بازار‌های بورس خارجی عرضه کرده اند، انجام داده و برای آن دسته از شرکت‌های چینی که حجم زیادی از داده‌های کاربران را جمع آوری کرده یا تولیدکننده محتوایی هستند که خطرات امنیتی احتمالی برای چین به همراه دارد، ممنوعیت عرضه سهام خارجی در نظر می‌گیرند.

اداره امنیت سایبری چین از تمامی شرکت‌های اینترنتی این کشور خواسته تا در صورت تمایل به عرضه سهام در خارج از این کشور، به شکل داوطلبانه درخواست بررسی وضعیت خود را ارائه دهند.