Gerdab.IR | گرداب

هشدار کارشناسان درباره آینده مبهم بیت کوین در سال ۲۰۲۲

هشدار کارشناسان درباره آینده مبهم بیت کوین در سال ۲۰۲۲
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۴۰۰

قیمت بیت کوین به لطف حمایت مالی سنتی در سال ۲۰۲۱ به بالاترین رقم خود رسید، اما متخصصان برای پیش بینی بازار بی ثبات بیت کوین و دیگر ارز‌های دیجیتال با مشکل مواجه هستند.

به گزارش گرداب، قیمت بیت کوین به لطف حمایت مالی سنتی در سال ۲۰۲۱ به بالاترین رقم خود رسید، اما متخصصان برای پیش بینی بازار بی ثبات بیت کوین و دیگر ارز‌های دیجیتال با مشکل مواجه هستند.

بیت کوین که بین دسامبر ۲۰۲۰ و آوریل بیش از سه برابر شده و به ۶۰۰۰۰ دلار رسیده است، ارزش خود را در سال جدید از دست داده است و به کمتر از ۵۰۰۰۰ دلار رسیده است.

لوکاس لاگودیس، مدیر اجرایی صندوق سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال موسوم به ARK۳۶ طی اظهاراتی تأکید کرد: نمودار متزلزل و بدون جهت فعلی قیمت دارایی‌های دیجیتال با احتمال فشار بیشتر به سمت نزول، عدم اطمینان زیادی را در بازار این دارایی‌ها ایجاد کرده است.

وی افزود، با این حال، سرمایه گذاری پایدار ارز‌های دیجیتال توسط سرمایه گذاران نهادی و ادغام بیشتر آن‌ها در سیستم‌های مالی قدیمی، محرک‌های اصلی رشد ارز‌های رمزنگاری شده در طول سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

بر اساس این گزارش، رشد بیت کوین در سال ۲۰۲۱ با اشتهای فزاینده وال استریت برای ارز‌های دیجیتال همزمان شد. بالاترین قیمت بیت کوین در ماه آوریل همزمان با وارد شدن اولین صرافی ارز دیجیتال "کوین بیس" به بازار سهام آمریکا رخ داد. در ماه اکتبر قیمت بیت کوین به دنبال راه اندازی صندوق معامله آتی در بورس نیویورک از ۶۶ هزار دلار عبور کرد.

رئیس شرکت آمریکایی تسلا، ایلان ماسک، نیز با توییت‌های بحث‌برانگیز خود در مورد ارز‌های دیجیتال به رشد و سقوط این بازار کمک کرد. اقدام السالوادور در ماه سپتامبر برای تبدیل بیت کوین به یک ارز قانونی نیز تأثیرگذار بود.

اما فشار وارده بر این بازار با سرکوب تجارت و استخراج ارز‌های دیجیتال توسط چین افزایش یافته است. این در حالی است که احتمال اقدامات نظارتی گسترده‌تر از سوی اروپا و ایالات متحده نیز بر بازار بیت کوین سنگینی می‌کند.

به گفته برخی تحلیلگران، بیت کوین با ورود به سال ۲۰۲۲، در معرض خطر افزایش رقابت با سایر ارز‌های دیجیتال به ویژه از سوی اتریوم است.