Gerdab.IR | گرداب

تایلند به دنبال شفاف‌سازی در مالیات ارز دیجیتال

تایلند به دنبال شفاف‌سازی در مالیات ارز دیجیتال
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۴۰۰

در حالی که کسب‌وکار‌ها و تاجران به دنبال شفافیت بیشتر هستند، اداره مالیات تایلند معیار‌های مالیات را گسترش می‌دهد.

به گزارش گرداب، به نقل از کوین تلگراف تایلند به سرعت در حال دنبال کردن برنامه‌های مالیاتی از ارز‌های دیجیتال است و در ماه آتی مقرراتی را برای تاجران سرمایه‌های دیجیتال آماده خواهد کرد تا بتواند شفافیت بیشتری در زمینه فعالیت‌های مربوط به مالیات فراهم آورد.

مدیر اداره درآمد و مالیات تایلند اعلام کرده است که معیار‌هایی شفاف برای محاسبه مالیات از سود حاصل از خرید و فروش رمزارز در ماه آینده نهایی خواهد شد.

در این بیانیه که تنها کمتر از یک هفته پس از این که این کشور جنوب شرقی آسیا از برنامه‌های خود برای اخذ مالیات از خرید و فروش‌کنندگان و استخراج‌کنندگان رمزارز به ارزش ۱۵ درصد از سرمایه‌شان پرده برداشت.

نخست وزیر تالیند پرایوت چان اوچا به اداره مالیات دستور داده است تا این مسئله را به سرعت پیگیری کنند و برای سرمایه‌گذاران و عموم جامعه مطابق با قانون این کشور شفاف‌سازی کنند.

تایلند به دنبال شفاف‌سازی در مالیات ارز دیجیتال

این اداره از پیش در گفتگو با بانک مرکزی تایلند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و مدیران بازار سهام تایلند بوده‌اند. در روز ۹ ژانویه (۱۹ دی) اتحادیه سرمایه دیجیتال تایلند با اداره مالیات ارتباط برقرار کرد و از آن‌ها پیرامون نرخ مالیات از سرمایه به دست آمده و نگهداری‌شده سوال پرسید. مدیر این اتحادیه سوپاکریت بونسات گفته است:

«اغلب سرمایه‌گذاران رمزارز آماده هستند که مالیات بپردازند، اما نگران این هستند که این اقدام آن‌ها آیا قوانین درآمد را نقض می‌کند که یا خیر».

نگرانی میان تاجران رمزارز این است که مالیات‌های محکم‌تر و یا جریمه‌هایی برای سود‌ها و خرید و فروش‌هایی که در سال‌های پیش انجام شده است، اعمال شود.

یک سخنگوی دولت اعلام کرده است که به هیچ عنوان هدف دولت این نیست که مانع از نوآوری و توسعه در هیچ صنعتی، از جمله صنعت فناوری‌های مالی شود، اما هشدار داده است که «اگر ما بدون فهم کامل در حمایت از خرید و فروش کریپتو اقدام کنیم، ممکن است یک بحران کریپتو ایجاد شود که مشابه بحران مالی است».

قانون جدید مالیات تنها به سود‌های خریدوفروش‌کنندگان و استخراج‌کنندگان اعمال می‌شود و نه همه سرمایه‌های دیجیتال صرافی‌های تایلندی که بزرگترین آن‌ها شرکای اقتصادی بانک‌ها و سرمایه‌داران تایلندی هستند. جریمه‌های سنگین ممکن است بر کسانی مقررات جدید را زیر پا بگذارند، اعمال شود.