Gerdab.IR | گرداب

افشاگری درباره ورود سناتور آمریکایی به بازار بیت کوین

افشاگری درباره ورود سناتور آمریکایی به بازار بیت کوین
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۰

تد کروز سناتور جمهوری خواه آمریکایی در یک ماه گذشته مقدار زیادی بیت کوین خریداری کرده که ارزش آن بین ۱۵ تا ۵۰ هزار دلار برآورد می‌شود.

به گزارش گرداب، و به نقل از سی ان بی سی، در زمانی که تد کروز بیت کوین خریداری کرد، ارزش هر بیت کوین بین ۳۶ تا ۳۷ هزار دلار در نوسان بود.

این کاهش قیمت بیت کوین که پیش از این در اواخر سال ۲۰۱۷ و اوائل سال ۲۰۱۸ رخ داده بود، از نظر تد کروز زمان مناسبی برای خرید این ارز رمز تشخیص داده شده است.

ارزش هر بیت کوین هم اکنون به حدود ۴۱ هزار دلار رسیده است. بیشترین رکورد ثبت شده بیت کوین مربوط به نوامبر گذشته است که در این زمان قیمت آن به ۶۹ هزار دلار هم رسید.

در شرایطی که برخی نهاد‌های مالی و اعتباری در آمریکا کماکان با استفاده از بیت کوین و دیگر ارزرمز‌ها مخالفت می‌کنند، خرید و فروش بیت کوین توسط افرادی همچون سناتور تد کروز نشان می‌دهد مقابله با این پدیده حتی در نظام سیاسی آمریکا نیز کمرنگ شده است.

تگزاس به عنوان یکی از مراکز استخراج بیت کوین مشهور است و این سناتور تگزاس نیز با قوانین مالیاتی جدید برای محدود کردن شرکت‌ها و کارگزاران تجارت ارز رمز مخالفت کرده است.

در ماه نوامبر، کروز طرحی را ارائه کرده بود که به فروشندگان مواد غذایی و سایر بازرگانانی که به کنگره خدمات می‌دهند اجازه می‌دهد ارز دیجیتال را به عنوان روشی برای پرداخت انتخاب کنند.