Gerdab.IR | گرداب

درخواست سازمان مالیات روسیه برای قانونی شدن تجارت از طریق ارز دیجیتال

درخواست سازمان مالیات روسیه برای قانونی شدن تجارت از طریق ارز دیجیتال
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

نهاد مالیاتی روسیه به وزارت دارایی این کشور پیشنهاد داده که پرداخت ارز دیجیتال در معاملات فرامرزی قانونی شود.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، آژانس مالیاتی روسیه به دنبال این است که شرکت‌هایی که تجارت بین‌المللی می‌کنند بتوانند از ارز دیجیتال به عنوان یک شیوه پرداخت استفاده کنند و به همتایان خارجی خود ارز دیجیتال واریز کنند. بانک مرکزی این کشور نیز مدعی شده است که روبل دیجیتال به زودی آماده خواهد شد.

در پاسخ به پیش‌نویس قانون وزارت امور دارایی این کشور، سازمان خدمات مالیات فدرال (FNS) تاکید کرده است که هدف باید اجازه دادن به تاجران خرد برای معاملات سالانه از طریق ارز دیجیتال و سیاست‌گذاری و اخذ مالیات از استخراج‌کنندگان باشد.

برطبق این گزارش آژانس مالیات روسیه پیشنهاد داده است که اجازه قانونی به استفاده از ارز دیجیتال می‌تواند نکته‌ای کلیدی در این پیش‌نویس باشد. نبود چنین چیزی به معنای غیرقانونی بودن استفاده از ارز دیجیتال برای خرید کالا و خدمات است. آژانس مالیاتی این کشور به وزارت امور دارایی پیشنهاد داده است که قانون فعلی با عبارت زیر جایگزین شود:

«نهادهای حقوقی اجازه خواهند داشت تا از طریق ارزهای دیجیتال برای کالاها، کار و خدمات طبق قراردادهای تجاری خارجی پرداخت داشته باشند و دریافت کنند».

قانون‌گذاران روسی از واژه ارزهای دیجیتال برای اشاره به تمام سرمایه‌های دیجیتال استفاده می‌کنند.

در گزارش خبرگزاری‌های روسی ذکر شده است که وزارت امور دارایی این کشور تا اندازه‌ای با این پیشنهاد موافق است و اشاره کرده که این نیاز به شفاف‌سازی بیشتر دارد و همچنان باید بر سر آن گفتگو کرد.

متخصصان معتقدند تعبیه این پیشنهاد در متن قانون باعث بهبود تجارت میان کشورهای همسو با روسیه خواهد شد و ارز دیجیتال در این زمینه نقش چشم‌گیری برعهده خواهد گرفت و به عنوان ارزی قانونی در این میان پذیرفته خواهد شد.

منبع: کریپتو نیوز