Gerdab.IR | گرداب

اخراج کارکنان معترض از آمازون

اخراج کارکنان معترض از آمازون
تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

گروهی مستقل از کارگران آمازون که عضو جنبش Amazonians United هستند، این شرکت را متهم کرده اند ۴ کارگر در منطقه کویینز را به دلیل حمایت از یک سازمان کارگری اخراج کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از انگجت، جنبش کارگری Amazonians United مدعی است برای پایان دادن به سلطه مدیریت در محل کار مبارزه می‌کنند.

طبق گزارش‌های موجود این گروه اتهاماتی علیه آمازون را در شورای ملی روابط کار آمریکا (National Labor Relations Board) ثبت و ادعا می‌کنند این شرکت آمریکایی کارگران را به دلیل اعتراض به شرایط استخدامی اخراج کرده است.

این گروه مدعی است آمازون اقدام مذکور را در جهت سست کردن فعالیت‌های اتحادیه‌ای انجام داده است. کارگران در انبار‌های آمازون در لانگ آیسلند سیتی و وودزلند در ماه مارس طی یک پیاده روی اعتراضی خواهان افزایش ۳ دلاری دستمزد به ازای هر ساعت و تثبیت بازه‌های زمانی استراحت به مدت ۲۰ دقیقه شده اند.

براساس گزارش نشریه مادربورد درباره این اعتراض، کارگران آمازون به ازای هر ساعت ۱۵.۷۵ تا ۱۷.۲۵ دلار دستمزد دریافت می‌کنند و از سوی دیگر مدت زمان استراحت آن‌ها از ۲۰ به ۱۵ دقیقه کاهش یافته است.

کارگران واحد‌های آمازون در کویینز نیز درخواست نامه‌ای را امضا کرده اند و خواهان موارد مختلف از جمله حق نگه داشتن تلفن همراه برای استفاده در مواقع اضطراری شده اند.

جنبش Amazonians United بدون آنکه یک اتحادیه کارگری رسمی باشد، در کل برای ایجاد سیاست‌های بهتر مبارزه می‌کند. این جنبش پیش از این نیز مبارزات موفقیت آمیزی درباره تغییراتی در شرایط محل کار و افزایش دستمزد‌ها انجام داده است.