Gerdab.IR | گرداب

پیشرفت آرژانتین در ایجاد ارز دیجیتال ملی

پیشرفت آرژانتین در ایجاد ارز دیجیتال ملی
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

دولت آرژانتین نخستین مراحل را برای راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی پشت سر گذاشته است.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، مصوبه جدید دولت آرژانتین دستور ساخت نهادهای جدید برای تحقیق، توسعه و راه‌اندازی ارزهای دیجیتال را صادر کرده است. آرژانتین همچون برزیل و مکزیک در مسیر توسعه ارز دیجیتال ملی قرار گرفته است.

دولت آرژانتین در حال انجام مقدمات قانونی برای راه‌اندازی آتی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود، پزوی دیجیتال است.

در مصوبه‌ای به تاریخ 26 آوریل دولت آرژانتین مسئولیت‌ها و مقرراتی برای راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی اعلام کرده است و دستور ساخت نهادهایی جدید را صادر کرده است.

این نهادهای جدید وظایفی همچون نظارت و بررسی فرایند داده‌، تصاویر، کدها، صداها، میکروچیپ‌ها، طراحی نرم‌افزاری و همچنین توسعه و به‌کارگیری امنیت دیجیتالی، پردازش از راه دور اطلاعات و ذخیره‌سازی پایگاه‌های داده را به عهده دارند.

در حالی که در این کشور وظیفه صدور ارز ملی به عهده ضرابخانه ملی بوده است، حال با این مصوبه جدید این مسئله تغییر کرده است. روزندو گراوانگو، مشاور حقوقی حوزه ارزهای دیجیتال می‌گوید که این اقدام گامی واضح در مسیر عرضه ارز دیجیتال ملی است و آرژانتین با سرعت دارد در این مسیر حرکت می‌کند:

«این الگویی را به ما نشان می‌دهد که آرژانتین قصد دارد برطبق آن به ارز دیجیتال ملی برسد. الگویی که برطبق آن آرژانتین به دنبال ایجاد یک پول امانی متمرکز الکترونیک است».

همچنین قرار است تغییرات دیگری نیز در نظام مالی آرژانتین اجام بگیرد تا در نتیجه آن امکان ساخت یک صرافی ملی و پردازش مالی دیجیتال فراهم شود. این مصوبه همچنین به ضرابخانه ملی این کشور اجازه می‌دهد تا از طرف اشخاص ثالث به مدیریت و اجرای پرداخت‌ها از طریق دستگاه‌های الکترونیک بپردازد. این کارشناس در این رابطه می‌گوید: «با این مقررات جدید، ضرابخانه ملی قدرت یک صرافی متمرکز را خواهد داشت».

این تغییرات آرژانتین را در مسیر کشورهایی همچو برزیل و مکزیک قرار می‌دهد که پیش از آن درگیر فرایند پژوهش و توسعه برای ارز دیجیتال بوده‌اند.

 

منبع: news.bitcoin