Gerdab.IR | گرداب

رگولاتور آمریکایی: مقررات ارز‌های دیجیتال همان مقررات اوراق بهادار است

رگولاتور آمریکایی: مقررات ارز‌های دیجیتال همان مقررات اوراق بهادار است
تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۴۰۱

رگولاتوری آمریکا معتقد است نباید برای ارز‌های دیجیتال تنها به این دلیل که از فناوری‌های متفاوتی استفاده می‌کنند، تفاوتی قائل شویم.

به گزارش گرداب، گری جنسلر، رئیس SEC یا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا که مسئولیت رگولاتوری ارز‌های دیجیتال را برعهده دارد، مقاله جدیدی را برای روزنامه وال استریت ژورنال نوشته است. این مقاله که با عنوان «SEC با رمزارز‌ها مانند بقیه بازار‌های سرمایه رفتار می‌کند» در وال استریت ژورنال منتشر شد در مورد نحوه تنظیم بازار ارز‌های دیجیتال و محافظت از سرمایه‌گذاران است.

این مقاله می‌گوید که «هیچ دلیلی برای رفتار متفاوت با بازار کریپتو با بقیه بازار‌های سرمایه فقط به این دلیل که از فناوری جدید استفاده می‌کند» وجود ندارد و تاکید کرد قوانین اوراق بهادار باید در مورد دارایی‌های دیجیتال اعمال شود.

در حالی که برخی گنسلر را به خاطر نظراتش تحسین کردند، برخی دیگر او را مورد انتقاد قرار دادند. لی دروگن، مدیر سرمایه‌گذاری استارکیلر کپیتال، گفت: «شما نمی‌توانید قوانین محلی را برای یک سیستم مالی جهانی بدون مجوز اعمال کنید... او فکر می‌کند شما آنقدر احمق هستید که نمی‌توانید این را بفهمید. این مقام دولتی ایالات متحده در لفافه اعلام کرد که فکر می‌کند که کل اقتصاد جهانی باید به سادگی از مقررات ایالات متحده پیروی کند، گویی که آمریکا واقعاً پایتخت قانونی جهان است».

مارک کوبان، میلیاردر بزرگ، در توییت اخیر خود از رویکرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در قبال مقررات انتقاد کرد. کوبان از آژانس خواسته است تا «مقررات خود را به صورت شفاف» منتشر کند. پس از شکایت آژانس از شرکت بلاک چین ریپل، رویکرد «تنظیم از طریق اجرای قوانین» SEC مورد انتقاد قرار گرفت.

گری جنسلر، رئیس SEC می‌گوید که قوانین اوراق بهادار باید در مورد دارایی‌های ارز‌های دیجیتال علیرغم جدید بودن این فناوری اعمال شود. او مقایسه‌ای بین کریپتوکارنسی‌ها و خودرو‌ها انجام داد که با وجود پیشرفت در صنعت خودروسازی همچنان از ویژگی‌های ایمنی اولیه استفاده می‌کنند.

به گفته جنسلر نباید برای ارز‌های دیجیتال تنها به این دلیل که از فناوری‌های متفاوتی استفاده می‌کنند، تفاوتی قائل شوند. رویداد‌های پر فراز و نشیب اخیر در صنعت کریپتو نشان می‌دهد که شرکت‌های ارز دیجیتال باید با قوانین موجود اوراق بهادار مطابقت داشته باشند. کوبان ادعا می‌کند که مشخص نیست شرکت‌های ارز دیجیتال چگونه قرار است با SEC ارتباط برقرار کنند.

_________________________________________

منبع: کوین تلگراف