نمی‌توان با فضای مجازی به شکل دستورالعملی برخورد کرد

نمی‌توان با فضای مجازی به شکل دستورالعملی برخورد کرد
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۵

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نمی‌توان با فضای مجازی دستورالعملی و صرفاً کنترلی برخورد کرد، گفت: دانش‌آموزان باید به شکلی خلاق و مثبت، فعالیت‌های علمی و آموزشی خود را با استفاده از این فضا انجام دهند.

به گزارش گرداب، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در نهصد و چهلمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش اظهار داشت: تمام سعی و تلاش ما این است که آموزش و پرورش از آموزش محور بودن به تربیت محور بودن سوق یابد.

وی با بیان اینکه باید از فضای مجازی استفاده بهینه کنیم، ادامه داد: همه باید کمک کنند تا رویکرد جدید آموزش و پرورش را در فضای تعلیم و تربیت جا بیندازیم و در این راستا سند تحول بنیادین به خوبی این مسئله را  تبیین و مشخص کرده است.

احمدی دانش آشتیانی با تأکید بر اینکه زیرساخت‌های اجرای مفاد سند تحول به خوبی باید فراهم شود، خاطر نشان کرد: دوره ابتدایی مهم‌ترین دوره برای سرمایه‌گذاری اساسی در آموزش و پرورش است زیرا شاکله تربیتی دانش‌آموزان در این دوره شکل می‌گیرد؛ به این خاطر باید روی دو مقوله کتاب‌های درسی و تربیت معلم کار بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه نمی‌توان با فضای مجازی دستورالعملی و صرفاً کنترلی برخورد کرد، گفت: دانش‌آموزان باید به شکلی خلاق و مثبت، فعالیت‌های علمی و آموزشی خود را با استفاده از این فضا انجام دهند.