Gerdab.IR | گرداب

شکایت دیگری علیه فیسبوک به خاطر گمراه کردن افراد

شکایت دیگری علیه فیسبوک به خاطر گمراه کردن افراد
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۰

در این شکایت از متا به خاطر تاثیر گمراه‌کننده محصولاتش بر کودکان، درخواست غرامت ۱۰۰ میلیارد دلاری شده است.

به گزارش گرداب، به نقل از ورج، این شکایت در ۱۲ نوامبر سال جاری از سوی سیستم بازنشستگی کارکنان دولتی اوهایو (OPERS) ثبت شده و خواهان غرامتی ۱۰۰ میلیارد دلاری است.

در اسناد موجود اشاره شده بین ۲۹ آوریل و ۲۱ اکتبر سال جاری فیس بوک و مدیران ارشد آن با گمراه کردن مردم و فریب دادن سهامداران درباره تاثیر‌های منفی محصولات شرکت بر کودکان، قوانین امنیتی فدرال را نقض کرده اند.

در بیانیه دیو یوست دادستان کل ایالت اوهایو آمده است: فیس بوک ادعا می‌کند از کودکان ما محافظت می‌کند و ترول‌های مجازی را از بین می‌برد، اما در واقعیت این شرکت با ایجاد ناراحتی و فریب درآمدزایی می‌کند.

او در ادامه توضیح داده بود پس از مجموعه مقالات وال استریت ژورنال درباره فیس بوک، حقیقت آشکار شد. طبق اسنادی که فرانسیس هوگن افشاگر فیس بوک در اختیار وال استریت ژورنال قرار داده بود، تحقیقات داخلی فیس بوک نشان داده بود اینستاگرام احتمالاً برای سلامت ذهنی نوجوانان به خصوص دختران خطرناک است.

شکایت دیگری علیه فیسبوک به خاطر گمراه کردن افراد

پس از انتشار گزارش، ارزش سهام فیس بوک کاهش یافت و در نتیجه سیستم بازنشستگی کارمندان دولتی اوهایو و دیگر سرمایه گذاران بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار ضرر کنند.

طبق شکایت ثبت شده این سیستم دارایی‌هایی به ارزش تقریبی ۱۲۵ میلیارد دلار را از جانب ۱.۱ میلیون اعضای فعال، بازنشستگان و ... مدیریت می‌کند.

جو اوزبورن سخنگوی متا در بیانیه‌ای ایمیلی به ورج اعلام کرده شکایت مذکور مجاز نیست و این شرکت از خود دفاع می‌کند.

به گفته یوست شکایت علاوه بر درخواست غرامت ۱۰۰ میلیارد دلاری، خواهان تغییراتی است تا مردم را درباره عملکرد‌های داخلی خود گمراه نکند.