Gerdab.IR | گرداب

خودکشی نوجوانی به علت اعتیاد به بازی رایانه‌ای

خودکشی نوجوانی به علت اعتیاد به بازی رایانه‌ای
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

روز گذشته خبری درباره خودکشی یک نوجوان ۱۴ ساله در بمبئی هند منتشر شده که به نظر می‌رسد در نتیجه اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای روی داده است.

به گزارش گرداب و به نقل از گیزموچاینا، طی سال‌های اخیر مواردی از مرگ‌های مرتبط با اعتیاد به بازی‌های آنلاین خبرساز شده‌اند. طبق گزارش‌های موجود این نوجوان به بازی رایانه‌ای «Garena Free Fire» معتاد بوده که اخیراً در هند ممنوع شده است. پلیس محلی هم اکنون مشغول تحقیقاتی درباره بازی است که به خودکشی پسر نوجوان منجر شده است.

به گفته پلیس پدر این پسر روز یک شنبه هفته گذشته تماسی از پسرش دریافت می‌کند، اما او در آن لحظه قادر به پاسخگویی نبود. هنگامی که چند دقیقه بعد او با پسرش تماس گرفت، پاسخی دریافت نکرد. والدین هنگام بازگشت به خانه متوجه شدند در اتاق پسرشان قفل است. آن‌ها پس از بازکردن قفل متوجه جسد بی جان وی شدند.

به گفته مقامات پلیس تحقیقات اولیه نشان می‌دهد این نوجوان به بازی آنلاین «فری فایر» معتاد بوده، اما هنوز مشخص نیست چه چیزی به خودکشی وی منجر شده است. البته به گفته والدین و معلمان مدرسه، هیچ نشانه‌ای از اعتیاد به بازی رایانه‌ای در او مشاهده نشده است.

طبق گزارش پلیس بازی رایانه‌ای که نوجوان به آن معتاد بوده، به طور گروهی انجام می‌شده است؛ بنابراین آن‌ها سعی دارند دوستان نوجوان و هم بازی‌های او در این بازی رایانه‌ای را شناسایی کنند تا مشخص شود آیا رویدادی هنگام بازی به خودکشی وی منجر شده است یا خیر.