Gerdab.IR | گرداب

درآمد ۷۴۸ میلیون دلاری بازی‌های وب ۳ و متاورس در ماه اخیر

درآمد ۷۴۸ میلیون دلاری بازی‌های وب ۳ و متاورس در ماه اخیر
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۱

با وجود بازار پرنوسان و ریزشی ارز‌های دیجیتال، توجه به بازی‌های متاورس و وب ۳ همچنان ادامه دارد.

به گزارش گرداب، در ماه آگوست بازی‌های وب ۳ و پروژه‌های متاورس توانستند حدود ۷۴۸ میلیون دلار سرمایه جمع کنند.

بازی‌های مبتنی بر وب ۳ و پروژه‌های متاورس از در ماه اخیر میلادی توانستند بیش از ۷۴۸ میلیون دلار جمع‌آوری کرده‌اند. ماه گذشته، روزانه ۸۴۷۰۰۰ کیف پول فعال منحصر به فرد (UAW) با بازی‌های بلاک چین تعامل داشتند. یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ها (۲۰۰ میلیون دلار) توسط گابریل لیدون - بنیانگذار منطقه ما شین انجام شد. شرکت سرمایه گذاری سنگاپوری - Temasek - آخرین دور سرمایه گذاری به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار را برای برند‌های Animoca رهبری کرد.

پلتفرم مقیاس‌پذیری NFT استرالیا - Immutable که در ماه ژوئن ۵۰۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرد. یکی دیگر از شرکت‌های محبوب در این زمینه - Axie Infinity - از ۴ میلیارد دلار فروش NFT فراتر رفت. Axie Infinity پلتفرم کسب درآمد به ازای بازی است که بر روی شبکه اتریوم بنا شده است. در حالی که Xterio جمع آوری کمک مالی ۴۰ میلیون دلاری را تضمین کرد که در بازی‌های وب ۳ موبایل سرمایه گذاری خواهد شد.
وب ۳ یا همان اینترنت نسل سوم، انقلابی در دنیا به‌پا کرده که یکی از اهداف آن، ایجاد اینترنت غیرمتمرکز است. از همین رو استفاده از فناوری بلاکچین را زمینه‌ساز وب ۳ می‌دانند.

کل سرمایه گذاری در بازی‌های بلاک چین به حدود ۷ میلیارد دلار رسیده است. اگر این سرعت ادامه یابد، انتظار می‌رود که این رقم تا پایان سال ۲۰۲۲ (دی ماه ۱۴۰۱) به ۱۰.۲ میلیارد دلار افزایش یابد.
___________________________
منبع: کوین‌دسک